Медичні послуги стануть платними для тих, хто не підпише декларацію із сімейним лікарем

З липня МОЗ планує скеровувати перші проплати за пролікованих хворих медикам первинної ланки допомоги, з якими пацієнти вже уклали декларації. Однак тим мешканцям, які ще не встигли підписати їх або ж визначитися із вибором сімейного ескулапа, панікувати не слід, оскільки медична реформа фінішуватиме аж у 2020 році.

Саме до цього часу лікарі прийматимуть хворих і з деклараціями, і без них. “У 2020 році для пацієнтів, які не підписали декларації з особистим ескулапом, медичні послуги передбачені на етапі первинної ланки допомоги, стануть платними, їх доведеться купувати”, – повідомила  завідувач відділення первинної медичної допомоги у Трускавецькій міській лікарні Леся Остапенко.

“Сьогодні в нашій державі створена Національна служба здоров’я України, з якою кожен лікувальний заклад укладає угоду. Ця служба буде оплачувати кошти за кожного пролікованого пацієнта на основі укладених декларацій. У такий спосіб на рівні держави хочуть провести паралель між заробітною платнею медиків та кількістю  вилікуваних людей”, – пояснює лікар.

Якщо вдатися до мови цифр, то за лікування кожного пацієнта з державного бюджету медикам виділятимуть по 370 грн.,  а за дітей та людей похилого віку – вдвічі більше. Щоправда, один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Для підписання декларації із обраним сімейним лікарем слід прийти до нього в кабінет, прихопивши із собою три важливі  речі: паспорт або ж свідоцтво про народження дитини (до 14 років), ідентифікаційний код та мобільний телефон. Саме на номер вашого телефону прийде смс-підтвердження для підписання декларації із медиком.

Головне завдання первинної ланки допомоги – профілактика та раннє виявлення недуг, вакцинація згідно з календарем щеплень, видача довідок та листків непрацездатності, аналізи.  Окрім цього, саме сімейний лікар має право скерувати своїх пацієнтів до спеціалістів вузького профілю, якщо без їхньої консультації на певному етапі лікування не обійтися.  З першого липня МОЗ оприлюднив оновлений список безкоштовних послуг, які українці можуть отримувати від своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що всі перелічені нижче послуги є на 100% безоплатними для кожного пацієнта.

ШВИДКА ДОПОМОГА

Безкоштовно невідкладна допомога надаватиметься в таких випадках:

— ураження електричним струмом;

— опіки;

— обмороження вище II ступеня;

— кровотеча з судин;

— отруєння;

—  інсульти;

— інфаркти;

— набряк легенів;

— гостра ниркова недостатність.  

 

ПЕРВИННА ДОПОМОГА, ЩО НАДАЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО:  

— спостереження за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєння, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;

— супровід пацієнтів з хронічними захворюваннями — надання невідкладної допомоги;

— направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

— проведення профілактики: вакцинація, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику;

В рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно можуть отримати такі аналізи:

— загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

— глюкоза крові;

— загальний холестерин;

— аналізи сечі;

— загальний аналіз сечі;

— електрокардіограма (ЕКГ) в стані спокою;

— мікроскопія мокротиння;

— швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.  

 

ПОСЛУГИ ВУЗЬКОСПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ФАХІВЦІВ  

Безкоштовні послуги вузькоспеціалізованих лікарів:  алергологів, венерологів, гінекологів, кардіологів, мануальних терапевтів,  логопедів, нейрохірургів, пульмонологів тощо.   Варто звернути увагу на те, що послуги лікарів будуть безкоштовними тільки в тих випадках, коли пацієнт отримав скерування до них  від сімейного лікаря. В іншому випадку пацієнт буде змушений платити за тарифом, визначеним державою.

Наталя Зелена  

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *