Критика подіяла: у Трускавці підвищили до мінімальної вартість парт для першокласників

  •  
  •  
  •  
  •  

У середині червня відділ освіти Трускавецької міської ради оголосив тендер на закупівлю одномісних парт та стільців для початкових класів шкіл курортного міста. Саме такою є вимога Нової української школи, на стандарти навчання якої шкільні заклади освіти України перейдуть вже у вересні цього року.

За сучасною концепцією, парти і стільці в Новій українській школі мають бути мобільними і легкими, тобто такими, щоб навіть дитина могла їх переставляти. Адже робота в класі тепер не передбачатиме постійного сидіння в три ряди обличчям до дошки. Для школярів молодших класів Міністерство освіти рекомендує закупити парти трапецієвидної форми, щоб їх можна легко розставляти в коло для групової роботи. Меблі мають бути із закругленими кутами стільниць, спинок і сидіння, а також з підставками для приладдя на робочому столі, зручними та адаптованими до зросту дітей. Ідеально, якщо їх можна буде регулювати за висотою.

Зважаючи на побажання МОН України,  у Трускавці оголосили, що мають намір до початку нового навчального року придбати 250 комплектів парт та стільців на суму 281, 8 тис грн.. Тобто вартість одного комплекту складає не більше 1 127 грн. Однак з огляду на цінові пропозиції вітчизняних виробників, які наприкінці червня  презентували шкільні меблі та обладнання для навчальних закладів у НВК «СЗШ№2-гімназія», стало зрозуміло, що умови тендеру відділу освіти виконати неможливо! Адже вартість найдешевшого комплекту – парти й стільця, презентованого на виставці, становила 1 200 грн. А комплекти більш функціональні: із закругленими кутами стільниць, спинок і сидіння, а також з підставками для приладдя на робочому столі, адаптовані до зросту дітей, коштували від 2 400 до 2 700 грн. Виходить, що у курортному місті чиновники вирішили просто зекономити на партах для Нової української школи, ігноруючи при цьому і вимоги Міністерства освіти. Така позиція місцевих посадовців, м’яко кажучи, дивує. Адже надходження до міського бюджету за останні два роки зросли на десятки мільйонів, от тільки їхнє раціональне використання останнім часом викликає все більше і більше запитань.

Та можливість додатково скерувати з бюджету ще трохи коштів, щоб місцеві першокласники мали можливість навчатися за сучасними, гарними, а головне  – комфортними шкільними партами, таки є. Інформація про кричущу економію трускавецьких чиновників на шкільних партах миттєво облетіла місцеві ресурси. І диво трапилося! Міський відділ освіти вніс зміни у тендерну документацію, згідно з якими було оголошено, що на суму 281, 8 тис.грн. Трускавець купуватиме не 250 комплектів парт і стільців, а 225. Виходить, у такий спосіб посадовці підвищили вартість комплекту меблів до мінімальної ціни – 1 200 грн. От тільки тепер постає ще одне незручне запитання. Як за таку кількість парт в місті розсадять 246 першачків? А саме стільки поданих заявок до відділу освіти є від батьків на цей навчальний рік…

 

Ірина Романова

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *