У Стебнику встановили локальну сейсмічну станцію

 Вона допоможе науковцям фіксувати підземні коливання у регіоні

 Спочатку землетрус, а потім – провалля? Чи з точністю до навпаки? Вчені та сейсмологи досі шукають відповідь на запитання щодо природи коливань, зафіксованих у ніч на 30 вересня в районі гірничого відводу рудника № 2 Стебницького «Полімінералу». Як повідомив  Роман Пронишин, науковий співробітник відділу сейсмології Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України, 12 жовтня Дрогобиччину відвідав десант  науковців, які продовжують свої дослідження у зоні провалля. З метою пришвидшити цей непростий процес,   працівники Інституту встановили на території Стебницького підприємства сейсмічну станцію, яка фіксуватиме навіть незначні підземні поштовхи в регіоні.

 Як зауважив Роман Пронишин, для того, щоб  моніторинг був максимально точним, таких локальних станцій мало б бути декілька. Дивує той факт, що бюджетного фінансування для таких важливих речей не вистачає. Є сподівання, що ситуація зміниться найближчим часом, адже  депутати Львівської облради скерували із обласного фонду охорони навколишнього середовища майже 1,5 млн. грн. для моніторингу ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порожнин на Дрогобиччині.

Окрім цього,  працівники відділу сейсмології Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України підключили  зарубіжні й вітчизняні сейсмологічні станції і  обробляють інформацію, яка надходить від них, щоб з’ясувати, сейсмічним чи техногенним був землетрус, який зафіксований 30 вересня  поблизу села Модричі. Остаточного висновку стосовно походження підземних коливань ще немає. За попередніми даними, епіцентр землетрусу, ймовірно, знаходився в радіусі 2-3 км від провалля!

Нагадаємо, на території шахтного поля рудника №2 ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал” 30 вересня  стався обвал грунту, який спричинив утворення чималого провалля.

Наталя Зелена, Медіа Дрогобиччина №12 (26) від 20 жовтня

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *