31 рік тому над Дрогобицькою ратушою вперше замайорів жовто-блакитний стяг

2 квітня 1990 року о 13:15 над міською ратушею Дрогобича вперше в Україні замайорів єдиний жовто-блакитний стяг.

Тогочасні світлини фотодокументальної виставки «Дрогобич, 2 квітня 1990 року. Як це було…», сьогодні експонуються в історичному відділі музею «Дрогобиччина».

 

Про цю подію згадали на сесії Дрогобицької міської ради 1 квітня.

Роман Курчик, старійшина Дрогобицької міської ради: “На той час у Дрогобичі було 100 депутатів. Засідання відбувалися у народному домі. Головою міста був Мирослав Глубіш. Коли колона з Державним прапором України у сонячну днину прямувала до площі Ринок – було людно. Несли прапор Мирослав Глубіш, Володимир Бунь, Тарас Бунь, Михайло Белей, Михайло Харів, Іван Николь, Ярослав Візор, Ігор Проскурняк. Знамено, яке згодом вивісили на вежі ратуші, освятили отці Мирослав Бендик та Іван Гринчишин.

Марія Головкевич, працівниця музею «Дрогобиччина», депутатка Дрогобицької районної ради, пригадує слова Мирослава Глубіша:

«…Ми – прапороносці! Ми були першопрохідцями, адже на свій страх і риск, демонтувавши прапор уересерії, встановили на флагштоці ратушної вежі єдиний український синьо-жовтий стяг! Не поряд з прапором радянської колоніальної країни, як це було зроблено в деяких інших містах, а окремо, як символ Свободи».

Також пані Марія опублікувала історичні світлини Ярослава Гайгеля, на яких зафіксовано прапороносців та відчайдухів на вежі ратуші, які вивісили о 13 годині 15 хвилин прапор над ратушею, а саме: Ярослава Візора, Івана Николя, Тараса Буня та Ігоря Проскурняка, який, власне, через люк у куполі вежі демонтував радянський та закріпив український національний прапор. У другій половині дня 2 квітня 1990 року синьо-жовте знамено замайоріло над Дрогобицькою районною радою. За рішенням сесії почесну місію підняття прапора здійснили Роман Пильо, Олександр Крамарець, Володимир Стецівка.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *