У Тетяни Думан виявили ще одну пухлину

 Відома іконописиця Тетяна Думан, у якої пухлина мозку, на останньому МРТ дізналась невтішну картину – з’явилося нове вогнище.

«Збільшився набряк мозку в районі видаленої пухлини і з’явилось нове вогнище. Манюсеньке, на кілька міліметрів, але воно хоче забрати в мене сестру», – написала рідна сестра художниці Василина Думан.

 Василина зазначає, що це вчасно помітили і будуть міняти протокол лікування. «І битись всупереч всім діагнозам, прогнозам і чому там ще», – наголошує дівчина.

«Хочу, щоб нам вистачало на хіміотерапію. Зараз це темодал, приблизно 1800 євро за курс. Але вочевидь, що протокол мінятимуть. Бо сам темодал всупереч нашим очікуванням не працює. Хочу, щоб було чим перекривати поточне лікування. Це аналізи крові хоча б раз в два тижні на 1200 грн, це МРТ щомісяця на 3000 грн, це низка супровідних препаратів, які Таня приймає вже і ще прийматиме. Це 1-1,5 тисяч євро в місяць. Дуже хочу, щоб пухлинний препарат сестрички забрали на повне секвенування геному. Це ще 3-5 тисяч євро. Хочу, щоб Таня пройшла курс CAR-T терапії. Це треба 90-120 тисяч євро одразу, бо частинами не приймають», – написала Василина Думан.

 

“Трьох жінок я любила до щему і щонайсильніше у своєму житті: маму, бабусю і Таню.

Мама раптово померла влітку у 2009 році – відірвалася бляшка і перекрила судину в мозку. Коли їй стало погано, я тусила зі своїм тодішнім хлопцем у Франику. Потім було кілька днів реанімації і похорон.

Бабуся помирала фактично у мене на руках минулих зими-весни. Дисциркуляторна енцифалопатія, загальне старіння судин. Я билась як могла за неї. Але не полегшила її страждання і просто дивилась на те, як близькій і важливій для мене людині дуже погано.

Трохи більше як за два мічяці після смерті бабусі мені подзвонили і сказали, що в Тані якесь утворення в мозку.

Я дуже кричалала і плакала тоді. І всю дорогу до Львова. І потім з поперемінним успіхом сходила на сльози або збиралась до купи.

І зараз от знову. Моя Таня мусить жити і бути здоровою. Не лише для себе – для мене. Бо це занадто. Бо як я зможу любити когось, якщо всі мої близькі потім вмирають на моїх руках?

Для тата. Бо що в нього лишиться? Без мами і Тані хіба розчавлена і спустошена я.

Для Левка. Бо ця жінка, моя сестра, а для нього – любов усього його життя. І який в житті тоді сенс?

Для України. Всупереч всій патетиці, Таня яскрава художниця і увійде в історію. Вона стоїть біля витоків сучасного українського авторського іконопису і малювала своїх святих і ангелів ще тоді, коли за це піддавали обструкції в академії мистецтв та ставили погані оцінки, бо “канонічні” лиш російчькі шаблонні ікони”, – поділилася Василина у день свого народження.

За її словами, зараз є 22 тисячі євро та 19 тисяч доларів.

Цього поки-що замало.

Усі небайдужі можуть долучитися до порятунку життя Тані.

Картка для збору коштів незміна:

4149499117053445 (Василина Думан, сестра)

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *