Підлягають реєстрації!

У Трускавці закликають чіпувати домашніх улюбленців.

Під кінець 2018 року у курортному Трускавці затвердили Правила з утримання домашніх улюбленців в місті. За ними усі господарські собаки повинні мати номерний жетон та чіп.

Як пояснює Марія Волощук, обліковець стерилізаційного пункту, що діє на базі КП «Парк курортний», ці правила покликані посилити відповідальність власників за утримання своїх чотирилапих друзів та зменшити собачу безпритульність в оздоровниці. Окрім цього, ні для кого не секрет, що за такими чіткими нормами та правилами з утримання домашніх собак давно живе увесь цивілізований світ. Трускавець починає лиш наздоганяти.
Інформація про чіпованих тварин курортного міста стікається у так званий міський реєстр, а відтак в єдину всесвітню інформаційну базу Animal-ID , з якою Трускавецька міська рада підписала договір про співпрацю.
На базі зоомагазину, що діє на вулиці Стебницькій, 76 ми розгорнули своєрідний пункт, де проводимо реєстрацію тварин (коштує послуга 250 грн). Сюди господарю слід привести свого чотирилапого улюбленця з паспортом тварини та своїм особистим документом. Відтак за наявності всіх щеплень у собаки, проводимо чіпування тварини та видаємо відповідний жетон із ID- кодом. Жетон собаці слід чіпляти на ошийник і вигулювати тварину із ним. Інформацію із жетона зчитує відповідна програма у мобільних телефонах. Тому на жетоні, окрім реєстраційного номера тварини, міститиметься інформація із даними власника собаки, зокрема з ним можна зв’язатися по емейлу. Також на жетоні є номер телефону реєстраційного пункту – це теж на випадок, коли домашню собаку знайшли на вулиці, – розповідає про нюанси реєстрації собак Марія Волощук. Також, за словами пані Волощук, собаки, у яких закінчується термін дії вакцини проти сказу, отримують її на місці реєстрації. Що стосується чіпу, який тварині вводять у вигляді ін’єкції – то містить закодовану інформація про собаку – його породу, наявність щеплень, вік, кличку, тощо. Чіп собаці вводять підшкірно, процедура абсолютно безболісна. Паралельно у паспорт тварини вклеюють 15-ти значний код із чіпу, який з тіла собаки зчитує відповідний сканер. На Стебницькій, 76 чіпування здійснює ветлікар Роман Марціх. Однак, як запевняє Марія Волощук, чіпування можна провести і в ветлікарів Біласа або Ласки, якщо домашня тварина обслуговується в них. Що важливо – у Правилах з також чітко виписані вимоги щодо вигулу та пересування домашніх улюбленців містом та в громадському транспорті. Тож у місцях масового скупчення людей, а також в автобусах, господарі повинні тримати собак на повідку, а деякі породи у наморднику, маленькі ж собачки – на руках у власника. Перехід проїжджих частин із псами передбачає, що власник має тримати собаку на короткому повідку, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод чи травмування тварин. Окрім цього, усі господарі чотирилапих улюбленців зобов’язані прибирати за своєю твариною екскременти на будь-якій території міста, включаючи територію під’їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів та газонів.
Також, згідно з правилами, якщо домашня тварина сама гулятиме містом без свого жетону із номером та буде відловлена працівниками стерилізаційного пункту – то повернути такого собаку господарю може коштувати грошей, якщо такий випадок повторюється не вперше. Власники тварин повинні регулювати і приплід своїх собак. З метою регулювання чисельності чотирилапих, які не мають племінної цінності, проводити стерилізацію як гуманний метод зменшення кількості тварин – виписано у правилах.
Наразі у Трускавці з стартом реєстрації чіповано понад 20 домашніх собак.

Наталя Зелена

Газета “Медіа Дрогобиччина”, №3 (50)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *