За “транскордонні” кошти у  Східниці розширять каналізаційну мережу

 

У Східниці розпочинається будівництво каналізаційних споруд із системою глибокого біологічного очищення стічних вод на вул. Коновальця і вул. Котляревського, яке ведеться за кошти Європейського Союзу, – повідомляє прес-служба Східницької селищної ради.

 

Раніше ми вже писали про проблеми каналізування в селищі. Якщо коротко, то великі готельно-оздоровчі комплекси мають свої вигрібні ями. В центрі селища прокладена каналізаційна труба, вміст якої проходить очищення спеціальними бактеріями та стікає в ріку. Хоча повноцінне очищення відбувається лише в теплу пору року, адже очисні споруди взимку не підігріваються, а бактерії працюють лише в теплі. Нечистоти ж менших будівель часто виводять трубою просто в ріку. Або асинізаторською машиною – на поля. (інформація працівника одного готелю неподалік Східниці.

Каналізування мало б захистити родовища мінеральних вод від можливого потрапляння каналізаційних стоків.

 

Проект будівництва каналізаційних споруд із системою очистки на вул. Коновальця і вул. Котляревського переміг у конкурсі проектів «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 роки». Фінансування передбачено у межах реалізації транскордонного проекту «Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця – спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини» упродовж 2018-2020 рр. Розмір гранту ЄС на весь проект становить понад 1,7 млн євро, – повідомляє прес служба Східницької селищної ради. За цією програмою в Східниці вже був побудований «Амфітеатр» у 2013-2014 рр.

 

Юлія Гасій

Медіа Дрогоюиччина, № 15 (45)

 

фото з мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *