“В туалет” – в рукомийник: про причини “війни” у сьомій школі Борислава

 

В Бориславі на сесії міської ради три години говорили про внутрішні проблеми однієї школи. Батьківський комітет школи ініціював збір батьків в стінах міської ради щоб донести до керівництва відділу освіти вимогу звільнити з посади директора та завуча школи. Йдеться про ЗОШ №7, в якій цього року стався рідкісний прецедент: випускники зібрали понад пів мільйона гривень на благоустрій школи.

Отримати освіту, достойне виховання, можливість творчого та фізичного розвитку, зручність і комфорт – бажання кожного люблячого батька і матері. Коли шкіл багато, а бюджет міста не бездонний, одні отримують заповітне фінансування вже завтра, а іншим – треба ще кілька років почекати. Залежно від активності директора та депутата міської ради, що відповідає за територію, на якій розташована школа.
Бориславська ЗОШ №7 чекала оновлення як мінімум ціле покоління.
«За останні 20 років в школі не змінили нічого, окрім встановлення пластикових вікон», – зауважують батьки учнів.
І дочекалась! Тільки не від держави, а від тих, кого зростила – випускників школи.

У цьому році Бориславській ЗОШ №7 виповнилось 45 років. З нагоди цієї дати колишні випускники школи створили ініціативну групу та провели збір коштів на проведення ремонтів. Зібрали понад півмільйона гривень. З них 50 тис. надала Бориславська МР як подарунок до ювілею. Кошторис проектів та імена усіх меценатів є у вільному доступі – в приміщенні школи та на сторінці 7-ї школи у Facebook. Склад оргкомітету: Микола Когут, Уляна Малиняк, Галина Британ, Наталя Хрибетко (Цапів).

162 тис. 744 грн. було витрачено на капітальний ремонт чотирьох санвузлів.

351 тис. 500 грн. спрямували на благоустрій території – викладення передшкільної території бруківкою.
За 62 тис. грн. здійснила реконструкцію коридору правого крила школи Роксолана Левицька. Чимала нематеріальна допомога надавалась у вигляді безоплатного написання проектної документації; будматеріалів; робочих рук. Над благоустроєм території, окрім майстрів, працювали деякі вчителі школи, учасники гуртка національно-патріотичного виховання “Джура”. Усі організаційні питання, пов’язані з проведенням ремонтних робіт, вирішував вчитель історії, волонтер АТО, керівник гуртка “Джура” Когут Микола Любомирович. За власний кошт він також доставляв потрібні для ремонту матеріали, – розповідає Наталя Хребетко.
Своє бачення проекту нам розповів Анатолій Григорович Федорок. Це Почесний мешканець Борислава; вчитель фізкультури в 7-й школі; тренер легкої атлетики, вихованці якого вже не одне покоління здобувають призові місця на всеукраїнських змаганнях. Анатолій саме та людина, яка щодня була присутня на роботах від початку до кінця. Він буквально відчиняв і зачиняв двері школи, адже майже усі техпрацівники влітку були у відпустках (8 прибиральників, двірник, робітник з обслуговування та завідувач господарства).
“Ідея зародилася на святкуванні ювілею школи, якого, до речі, директор не хотів організовувати. Свято вдалось настільки душевним, що випускники школи самі вирішили жертвувати кошти та час на благоустрій рідної школи”, – пригадує пан Анатолій.
Наталя Хрибетко управляла фінансами проекту. Вона розповіла нам, що має ідеї щодо інших матеріальних та навчальних проектів у школі. Та, відповідно, спонсорів. Але каже, що з теперішнім керівництвом школи нових проектів розпочинати не буде.
Причина полягає у бездіяльності дирекції, – пояснює на своїй сторінці Facebook одна з благодійниць Роксолана Левицька: «Не було того господаря, який би хоч трохи контролював роботи. Працівників технічного відділу неодноразово, особливо в п’ятницю, мені доводилось повертати назад і просити доробити їхню роботу як слід. За час проведення робіт директор в процес не втручався».
Наталя Хрибетко та Віра Мельникович зібрали 230 підписів батьків під зверненням, в якому «батьки ЗОШ №7 висловили недовіру директору школи Миколі Володимировичу Опоці у зв’язку з несприянням та перешкоджанням в роботі ініціативній групі, яка здійснила заходи щодо залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу з метою зміцнення його матеріально-технічної бази та поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу». Вимогою було усунути від роботи чинного директора та обрати нового.
16 жовтня на своїх сторінках у мережі Faceboоk з’являється інформація від Федорока Анатолія Григоровича та Когута Миколи Любомировича про те, що директор школи змінив замок на центральних вхідних дверях, щоб не ходив “ніхто сторонній”. Ці вчителі ведуть позакласні гуртки з легкої атлетики та заняття гуртка “Джура” у післяобідній час, часто затримуючись до вечора. Директор дублікатів ключів керівникам гуртків не дає, пропонуючи “заходити зі сторони спортзалу” – каже Анатолій Григорович. – Але це небезпечно. Краще заходити з центрального входу, де є камери спостереження та охоронець. Адже в спортзалі є цінні речі”.

Позиція директора
Директор школи Опока Микола Володимирович ситуацію зі збором підписів про недовіру та звинувачення в перешкоджанні та не сприянні здійсненню ремонтних робіт, чи проведення занять гуртка «Джура», вважає спланованою і ганебною акцією проти нього. При чому, акцією з неправомірним залученням у внутрішні конфлікти дітей.
Каже, що приходив до школи допомагати навіть під час відпустки. І що не було літніх днів в школі без техпрацівників. Бувало, викликав прибиральницю з відпустки і працював сам підсобником сантехніка. Роботу оргкомітету по збору коштів та проведенню робіт називає достойною приклада. Присутність конфлікту почав помічати з того часу, як попросив оргкомітет надати звіт по використанню коштів по встановленні бруківки. Звіт був потрібен для того, щоб включити бруківку на баланс школи.

Тим більше Микола Опока не вважає себе людиною, що перешкоджає проведенню діяльності гуртка «Джура» чи заняттям з легкої атлетики.

Директор стверджує, що за 4 роки він не мав жодного конфлікту ні з Миколою Когутом, ні з Анатолієм Федороком. І що якби вчителі попросили – він би дав їм ключі. Керівник «Джури» Микола Когут отримав ключ 23 жовтеня. Після того, як надав директору розклад проведення занять гуртка, в присутності представника «Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді», з якими директор на початку вересня підписав договір про співпрацю.

Микола Опока також зазначив, що є певні незручності в тому, що гурток загальноміського значення проводиться на базі школи у вихідний день – коли прибиральниці вихідні. Зокрема каталізатором заміни замка став наступний неприємний інцидент, про який ми вперше довідались від директора: «16 жовтня – перший робочий день після вихідних, – прибиральниця помітила сліди «ходіння» до дитячої дівчачої вбиральні… в рукомийники. Прибиральниця повідомила завгоспа, той написав заяву на ім’я директора – директор дав наказ про заміну замка».

Микола Когут виключає ймовірність «витівки» з рукомийником членами «Джури» – ліве крило школи, в якому знаходиться вбиральня, на вихідні зачинена. А одна з вчительок молодших класів сказала нам, що колись була свідком, як двірник перед початком навчання виходив з тої самої дівочої вбиральні будучи напідпитку і кажучи, що він «не зобов’язаний розрізняти де чия вбиральня». Також вчителька казала, що директору докладали про таку поведінку техпрацівника. Виходить, що на момент інтерв’ю директор свідомо обвинуватив на джурівців, знаючи, що це зробив завгосп.

Виступали – бо наболіло
На сесії зібралось чимало батьків та вчителів. Доповідачі говорили, що внутрішньо шкільний конфлікт почав назрівати вже давно. Директора та заучка Сердюк Юлію Дмитрівну звинувачували у намаганні усунути батьків від виховного процесу. У псуванні клімату в колективі та поділі його на два табори, через що кілька хороших вчителів вже пішли зі школи. Вимогою виступаючих було відсторонення від обов’язків директора та заучки.

«Найгірше, в чому можна звинуватити Миколу Опоку, – це те, що він як керівник закладу не забезпечував співпрацю з батьками та, найголовніше, вчителями – каже начальник відділу освіти Качмарчик Елла Зеновієвна. – Рішення щодо відсторонення керівників від їх посад завтра, 26 жовтня, прийматиме спеціально для цього створена комісія».

Депутати були обурені тим, що керівник відділу освіти Качмарчик Е.З. не розібрлася в ситуації завчасно. Пропонували директору написати заяву на звільнення. А штат відділу освіти – скоротити.

 

Юлія Гасій

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *