Юлія Сабат: «Так є, бо я так захотіла!»

 

Їй 29 років. Освіта – середня спеціальна: у 2008 році закінчила Дрогобицьке ВПУ №19 за професією перукар-модельєр, манікюрниця.

Станом на нині вона – власниця перукарні-салону краси «Арт-студія Юлії Сабат».

 

Як їй це вдалося?

Про історію успіху – у нашій розмові з бориславчанкою Юлією Сабат

 

 • Юліє, щоб зважитися на відкриття власної справи – треба мати не абиякий хист і талант. Окрім навчання в ВПУ, ви відвідували якісь майстер-класи, перукарські семінари?
 •  Тепер такий час, коли все змінюється і прогресує щодня.Змоги відвідувати додаткові курси у мене не було. Бо завжди то робота, то діти. Фінанси – теж один з ключових моментів. Дорого.

Тож я удосконалюю свої навички за допомогою Інтернету.

 

 • І друзів?
 • Друзі – це вже практика. А теорія переважно вся з Інтернету. Багато ведучих технологів мають свої блоги, ведуть онлайн-курси. Мені це підходить.

Людина, яка розуміє свою роботу, має певні навики і базові знання – для неї не складно побачити і повторити.

 

 • Нещодавно стало відомо, що вам вдалося зробити те, про що ви давно мріяли – відкрити власну перукарню. Як так сталося?
 • Це все почалося ще у цьогорічну зимку. Випадково почула про проект «Рука допомоги». Він діяв, як з’ясувалося, з 2015 року! Чому люди ним не користувалися – для мене це до сьогодні загадка!

Мені зацікавило те, що тобі дають фінанси на закупівлю обладнання. Це, власне, те, що мені було важливо і потрібно!

Бо інструмент у мене вже був, косметика є. А ось обладнання свого – у мене не було. І можливості власними силами його закупити – теж не було.

Тож я звернулася до Галини Цибенко в Центр зайнятості. Вона мені розповіла, що дійсно є такий проект, але в Бориславі ним наразі ніхто ще не скористався. І ми розпочали роботу над ним.

 

 • Чи було легко?
 • Не можу сказали, що легко.

Спершу довелося пройти курси підприємницької діяльності. Вони тривали два тижні. Насправді для мене, як початківця-підприємця, це було прекрасне навчання. Дізналася все, що знадобиться в веденні власної справи.

Наступний етап – написання бізнес-плану. Це окрема історія (сміється)

Але мені пощастило познайомитися з Лесею Доскуч зі Львова з центру зайнятості. Вона мені реально дуже допомогла – з розрахунками, окупностями та ін..

Передостання  частина – творча. Моя особиста: як я це все бачу, як воно відбуватиметься, як працюватиме.

Остання – захист бізнес-плану.

Захист відбувався у Львові. Комісія з представників Міністерств, більше десяти осіб.

 

 • Хвилювалися?
 • Дуже! Але вдалося!

І відтоді вже почалися робочі будні: знайти хороше приміщення для оренди, провести ремонт, закупити обладнання тощо

Від лютого до жовтня минуло добрих півроку. Але тепер сидимо в перукарні, і мені, відверто, самій іноді не віриться, що це вже моє

 

 • У вас двоє дітей. Як вони реагують на ці зміни? Як гадаєте, чи буде ваш приклад для ним взірцем того, що не варто боятися і треба вперто йти до своєї мети?
 • Я би дуже цього хотіла! Хочу, щоб мої діти не боялися йти вперед.

І це стосується кожного!

В нашому житті  бувають непрості часи, люди страждають, не мають належної ні зарплати, ні роботи (плаче). Мої клієнти – зовсім різні люди, і кожен хоче виговоритися, розказати свою історію… І от реально – вони дуже бояться. Не знаю, чому.

До прикладу,  з’явилася в Інтернеті  інформація про мій успіх  – всі вітають, кажуть: «Ти – молодець». Але ж в усіх однакові шанси! Чому легше говорити, що так навколо все погано, а не встати і йти робити свою справу?!

Проект з 2015 року. Але досі в нашому місті ним не скористався ніхто. Чому? От чому? Та хапайтеся за ту соломинку, беріть участь, вигравайте, розвивайтеся! Не зважайте ні на що, пробуйте!

Так, нічого легко не дається. Так, треба іноді «піднапружитись». Але якщо ти любиш свою професію, ці перешкоди здолаєш легко. Просто вставай і роби! Не бійся! Кожна перепона веде вгору.

Насправді радію, що знайшла цей проект. Вдячна людям, які підтримували і допомагали. Сама я би не змогла, а з їх рукою допомоги впоралась.

 

 • Ви тепер не офіційно безробітна, а  уже фізична особа-підприємець. На якій групі перебуваєте? ФОП – це для вас вперше. Чи страшно?
 • Третя група. Страшного нічого нема. Заплатити податки? Комунальні платежі платимо, нічого там надзвичайного. Так і тут. Здати звіт? Думаю, спершу кілька разів проконсультуюся з бухгалтерами, а далі сама навчусь. Як розумію, там теж нічого особливо складного нема.

 

 • Як ваші рідні сприйняли, що ви хочете своє і змогли? Чи не було з їх боку тез, типу «Це неможливо»?
 • Маю такий склад характеру, який можна описати «сама за себе». Тобто, що стараюся чогось досягнути попри все.

Батьки до останнього не знали, що беру участь в проекті чи їду на захист бізнес-плану. Вже довідалися, коли ми почали обладнання завозити. Тоді й зрозуміли, що воно так є, бо я так захотіла.

Чоловік  підтримував завжди, завжди був поруч

 

 • Наостанок, з чим хочете звернутися до наших читачів?
 • Всіх охочих запрошую до нас отримати якісні послуги, аби гарно виглядати, знайти себе і свій стиль.

Також запрошую майстрів-перукарів і майстрів манікюру на роботу.

Думаю, робота буде в задоволення, заробітна плата нікого не образить.

«Арт-студія Юлії Сабат» знаходиться у місті Борислав за адресою: вул..Коваліва, 26А

І хочу сказати всім тим, хто боїться ризикувати: без ризику не буде ніяких вершин! Шанс людині дається не просто так. Почули якусь цікаву інформацію? Пробуйте!

Сподіваюсь, мій випадок простимулює інших до кроку, дій, змін! Якщо у вас горять очі від своєї роботи, у вас  все буде добре, все вдасться!

 

Розмовляла Марія Кульчицька

 

Медіа Дрогобиччина, № 15 (45)

 

Публікація здійснена в межах проекту Розвивай\ся

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *