Юлія Качула: «Доки є сили, співатиму та плекатиму Україну в Криму!»

 

Вона співає серцем та душею… Співає про біль, Україну та знівельовані ворогом цінності на окупованому Кримському півострові.

 

Юлія Качула – українська співачка, журналіст, автор проекту «Слухай українською», невтомна громадська діячка, що мешкає в Криму та прагне там зберегти рідну культуру і мову. Талановита дівчина активно мандрує містами України та ділиться болем Криму з усіма нами. Ділиться через пісню та віршоване слово, якими влучно пробиває серця, змушує замислитися над важливим, небуденним, пробуджує почуття та заліковує душевні рани. Народившись в сім’ї відомого поета-пісняра, редактора єдиного україномовного видання півострову «Кримська світлиця» (яке, на жаль, останні три роки виходить лишень в електронному варіанті) Віктора Качули та вчительки української мови та літератури Галини Володимирівни, Юля ще змалку тягнулася до творчості. Дівчина зізнається: з юних літ виконувала авторські татові пісні на різноманітних всеукраїнських конкурсах і ще тоді чітко усвідомила: пісня для неї, як крила для душі, активний діалог між виконавцем та глядачем. Тепер з українською піснею Юля їздить містами та містечками України (нещодавно побувала і в Трускавці), бо в рідному Сімферополі дівчині співати не дають.

 

“Були спроби деяких кримчан запросити мене на певні свята в місті і виконати там кілька українських  пісень – однак цьому так і не судилося відбутися. В останні дні надходили відмови. Пояснення просте: за такі дії може перепасти і мені, і їм. Тож наразі не бачу іншого виходу, як їздити Україною і доносити через пісню весь біль Криму саме своєю творчістю. Повірте, там залишилися люди, які як і я, мріють бачити Крим українським і в складі материкової України. Скажу вам більше, у нас функціонує українська церква, щоправда вона радше нагадує невеличку кімнату, ніж повноцінний храм – однак вона є, і туди збираються українці на молитву. Так само як є постамент Шевченка, до підніжжя якого час від часу лягають квіти. І що важливо: за останнім переписом населення в Криму, 300 тисяч осіб назвали себе українцями”, – розповідає про стан справ в рідному Сімферополі Юлія.

 

На її переконання, анексія Криму, на жаль, була неминучою. Оскільки про утвердження національних ідеалів на півострові не дбали, а в цьому й була головна політична помилка, яку допускали роками.

 

“Поясню свою позицію на прикладі нашої газети «Кримська світлиця». Наше видання, редактором якого є мій батько,  ніколи не мало підтримки від держави. Мій батько мав колосальну ідею – плекати в Криму рідну мову, слово, пісню та історію. Для цього ми оголошували низку конкурсів на знання граматики та історії України, робили музичні конкурси та фестивалі, і все це – самотужки. За власні кошти купували символічні призи для учасників. Підтримки наших кроків з боку влади не було ніколи. Тож маємо нині те, що маємо – окупанти захопили не тільки частину української території, але й добряче попрацювали над свідомістю населення, знівелювавши українські цінності. І весь цей абсурд відбувався роками”, – ділиться наболілим дівчина.

 

Щоб українське слово та пісня не згасли  на окупованій території, Юля вважає своїм обов’язком пропагувати їх. А ще вона мріє записати власний україномовний альбом. Однак для цього потрібні чималі кошти, тож спільно з колегою по творчому цеху – талановитим співаком із Бучі, котрий кладе на реп вірші відомих українських класиків, та якого знають завдяки непересічному реп-гурту  «Апокриф» – Міхою Невідомським, вони злилися у творчому дуеті. Даючи концерти Україною, виконавці переконують: молодому поколінню сьогодні треба пропагувати ті ідеали і чесноти, які є на другому плані – вірність, чесність, патріотизм.

 

“Мене болить душа, коли я вмикаю українські канали і слухаю пісні. Вони хоч і на рідній мові, але зміст я б назвав повною деградацією, вибачте мене за відвертість. Я вважаю, що сьогодні є чимало тем, про які варто говорити і співати – це духовність, мораль, чесність та інші. Саме такою має бути сучасна людина. Про це ми і співаємо з Юлею, такий образ людини пропагуємо. І якщо ми своїми піснями змінимо хоча б декілька людей, підштовхнемо їх замислитися над їхнім життям та вчинками, достукаємося до їхніх сердець та навернемо до світла – то це буде наша особиста перемога”, – переконує Міха Невідомський.

 

Із патріотичними та духовними гаслами «вірність», «чесність», «патріотизм»  молоді виконавці випустили і серію футболок, які залюбки носять й самі. Кажуть, готові співпрацювати з удосконалення їхнього дизайну та випуску нової серії таких  футболок із усіма зацікавленими. А ще співаки вірять: популяризація українського все ж стане пріоритетом у нашій державі. Тому і прагнуть своєю творчістю залишити свід  в музичному українському просторі, зробити його кращим та випустити у світ свій новий альбом непересічних пісень!

 

P.S. Коли номер готувався до друку, стало відомо, що Народна артистка України Оксана Білозір зацікавилася творчістю молодих виконавців, виявивши бажання допомогти їм записати альбом. Відомо, що в цей альбом увійдуть  патріотичні пісні співаків: «Наболіло у душі, накримилось», «Критична маса», «Гоголю», а також ліричні «Вірність», «Зима» та інші. Наразі ж ознайомитися із творчістю молодих виконавців можна на їхньому Youtube-каналі.

 

Наталя Зелена

Медіа Дрогобиччина, № 14 (44)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *