Борислав. Знову підняття тарифу?

Або підвищення тарифів, або сміття зі Львова, або буде як в Дрогобичі. Такі варіанти запропонував керівник фірми-перевізника сміття ТзОВ «ДВ Екосвіт» Олександр Василянський 14 червня на засіданні спеціально створеної комісії у складі деяких членів виконкому, депутатів, представника громади Губич.

 

Це вже третя комісія у такому складі. Про неї стало відомо випадково. Засідання комісій велось без трансляції на офіційному Youtube каналі Бориславської міськради. Та без оприлюднення деталей зустрічі.

Нагадаємо, що згідно з законом Про оцінку впливу на довкілля, будь-які рішення влади, що стосуються впливу на екологію, повинні бути підтримані та проконтрольовані громадською радою.

 

Василянський О.В. пояснив свою позицію тим, що на сміттєзвалищі, яке орендує його фірма ТзОВ “Ком-Еко Борислав-2010”, потрібно проводити реставраційні роботи. «Оскільки з початку 2018 року вступив у дію Закон про відходи, ми вже не можемо приймати на полігон невідсортоване сміття… Тому, за умови збільшення тарифу, в першу чергу поставимо сміттєсортувальну лінію».

 

Міське сміттєзвалище заповнене на 70%. Тож у наступних планах Василянського О.В., з його слів, застелити плівкою вільну третину полігону, решту частини звалища застелити плівкою зверху. Прокопати навколо звалища траншеї для відводу інфільтратів. Провести дегазацію. Перешарування землею. Паралельно проводити роботи по облаштуванню нового полігону для сміття розміром 3 га. Таке рішення було прийнято на сесії Бориславської МР від 30.03.2010 року.

 

Також бізнесмен роз’яснив, що другий спосіб отримати кошти на реконструкцію сміттєзвалища – приймати сміття зі Львова. Цю думку підтвердили і члени комісії: стратегія поводження з ТПВ у Львівській області передбачає фінансування лише тих полігонів та громад, які приймають львівське сміття.

 

Новий тариф, за його обґрунтуванням, має становити 20 грн. для одного мешканця багатоповерхівки та 30 грн. для одного мешканця приватного сектору. Територіальна приналежність чи наявність сортування при розрахунку тарифу не враховувались. Для порівняння, в Дрогобичі тарифи на вивіз та захоронення сміття зросли до майже 35 грн., що пов’язано із складною сміттєвою ситуацією в місті та великою відстанню до полігонів. В Трускавці, який обслуговує стрийська фірма ТзОВ «Комунальник-1» – 12 грн.  

 

Члени комісії не погодились відміняти рішення сесії про заборону ввозу сміття з інших міст окрім Борислава та Східниці. Заявку розцінили як шантаж. Тариф, який сплачують мешканці, передбачає три складові: зберігання, перевезення та захоронення. На запитання членів робочої групи «чому за 8,5 років господарювання, отримуючи кошти з тарифу на захоронення, ви не здійснювали робіт по покращенню стану звалища» конкретної відповіді не прозвучало. Проектно-кошторисної документації на рекультивацію звалища Ком-Еко не має.

 

У випадку неприйняття містом жодної умови, фірма-перевізник сміття ТзОВ «ДВ-Екосвіт» припинить надання послуг з міста з 01.07.2018 р. Тариф для бориславців на вивезення сміття не передбачав інвестиційної складової. Тож ДВ-Екосвіт залишить в місті стільки контейнерів, скільки фірмі було передано від КП “Еко-місто”. Члени комісії вважають, що Василянський О.В. суттєво занижує цю кількість. На його думку – це 30 контейнерів. Бориславська ж сторона стверджує, що їх було близько 200.

 

Завершились перемовини усвідомленням того, що це не остання зустріч в стінах БМР. Першочергово вирішили у терміновому порядку оголосити повторний тендер на перевезення сміття в місті.

 

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *