Дрогобич vs відходи: Конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу і нові тарифи на вивезення ТПВ

У п’ятницю, 8 червня, Дрогобицька міська рада оголосила конкурс з подання пропозицій з будівництва сміттєпереробного заводу, влаштування сортувальної лінії твердих побутових відходів чи іншого комплексу утилізації твердих побутових відходів.

Про це інформують у Дрогобицькі міській раді.

Як зазначається у повідомленні, конкурс проводиться з метою прийняття найбільш раціонального рішення щодо переробки, повторного використання, утилізації твердих побутових відходів у місті Дрогобич.

 

А вже 11 червня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, у ході якого затвердили нові тарифи з вивезення, розміщення та захоронення твердих побутових відходів для дрогобичан.

Відповідно до рішення виконавчого комітету, нові тарифи на послуги з вивезення 1 куб. м. твердих побутових відходів становлять:

№ з/п Категорія споживачів Розмір тарифу,  без  ПДВ,  грн.
1. Населення 158,68
2. Організації та установи, що фінансуються з бюджету 177,17
3. Інші споживачі 207,98

Тарифи на послуги з розміщення та захоронення 1 куб. м. твердих побутових відходів становлять:

№ з/п Категорія споживачів Розмір тарифу,  в т. ч.  ПДВ,  грн.
1. Населення 160,98
2. Організації та установи, що фінансуються з бюджету 166,94
3. Інші споживачі 177,37

Загалом тариф для населення зріс на 275% та становитиме 34, 26 грн.

 

Як роз’яснили в Дрогобицькій міськраді цього ж дня під час брифінгу, зростання тарифів зумовлено рядом факторів. Востаннє тариф на вивіз ТПВ затверджувався ще у 2015 році, а з цього часу мінімальна заробітна плата збільшилась від 1600 грн. до 3720 грн. Також у декілька разів зросла ціна на пальне. Окрім цього, станом на сьогодні відстань до сміттєзвалища у м.Миколаїв, на яке зараз планують транспортувати сміття, є значно більшою, тому затрата пального збільшилась у декілька разів.

Місцева адміністрація також працює над пошуком ще інших полігонів, адже Дрогобич продукує в день 50 тонн сміття, а Миколаїв може прийняти 20 тонн.

Зараз у місті накопичилось близько 100 тонн сміття (таку цифру озвучують в міській раді), але вже до кінця червня місто планують повністю розчистити та розпочати сортування сміття зі встановленням на сміттєвих майданчиках спеціальних контейнерів з відповідним візуальним ознакуванням.

Першочерговим є завдання очистити сміттєві майданчики міста
Після чого паралельно буде запроваджено роздільний збір ТПВ. Містяни, які візьмуться сортувати своє сміття – платитимуть менше

Також посадовці прогнозують зменшення тарифів, які сьогодні затвердив виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, після початку процесу сортування сміття у Дрогобичі.

Детальніше – у ВІДЕО з брифінгу

 

***

Щодо згаданого вище конкурсу з подання пропозицій з будівництва сміттєпереробного заводу, влаштування сортувальної лінії твердих побутових відходів чи іншого комплексу утилізації твердих побутових відходів /до уваги містян та потенційних учасників конкурсу/

З метою вирішення проблеми поводження з ТВП у м. Дрогобичі Львівській області учасник Конкурсу повинен запропонувати найбільш екологічне, економічно-вигідне рішення (в т.ч. здешевити послугу вивезення та утилізації ТПВ), яке дозволить не лише зменшити захоронення ТПВ на полігоні, а й дозволить переробляти, утилізувати чи іншим способом використовувати ТПВ м. Дрогобича.

Земельна ділянка, на якій пропонується влаштувати сортувальну лінію, сміттєпереробний завод чи інший комплекс переробки ТПВ, розташована на вул. Гайдамацькій в м. Дрогобичі, площею 1,0 га.

Запрошуються учасники для визначення оптимального методу та засобів для сортування, використання чи переробки твердих побутових відходів міста Дрогобича.

Терміни подання пропозицій з 8 червня до 20 червня 2018 року.

Кінцевий час подання пропозицій учасниками 20 червня 2018 року до 17:00 год. включно.
Пропозиції учасників подаються письмово в запечатаних конвертах на ім’я голови Комісії. На конверті зазначати – «Не відкривати до 21 червня 2018 року.».

Адреса подання чи надсилання пропозицій: 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Трускавецька, 4, приймальня директора.

За більш детальною інформацією звертатися за тел. +3803-244-33570 (Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради).

З деталями конкурсу можна ознайомитися на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради у рубриці «Економіка» — «Продажі, аукціони, закупівлі та конкурси».

Довідка:

Система комплексного використання відходів проробляється для потреб м. Дрогобича, де проживає 76 400 осіб.
Нормативний розрахунок накопичення ТПВ орієнтовно 10 тисяч куб. м/міс.

Щоденно підприємствами, організаціями та установами вивозиться 320 куб. м твердих побутових відходів, а саме: паперу – 28%, текстилю – 4 %, скла – 5 %, металу – 4%, дерева – 3%, каміння, цегли, штукатурки та ін. – 3%, пластмаси – 15 %, харчових відходів – 30%, шкіри, гуми – 3%, інших відходів – 2%.

Відходи в основному інертні, легко розкладаються. Небезпеки для навколишнього середовища і людей не становлять.

Збирання та транспортування ТПВ буде забезпечено підприємством, що надає послуги з централізованого збору та вивезення ТПВ до об’єкту утилізації (на даний час – комунальне підприємство «Комбінат міського господарства») .

Місто Дрогобич займає площу 3 193,0 га, під забудовою 131,9 га.

Кількість контейнерних майданчиків міста – 87 шт.

Загальна кількість контейнерів 385 шт., з них:
221 шт. – ємністю 0,75 куб. м;
156 шт. – ємністю 1,1 куб. м;
8 шт. – ємністю 0,24 куб. м.

Основними проблемами міста на сьогоднішній день є:
– очищення контейнерних майданчиків; 
– перехід до системи сортування сміття;
– переробка і утилізація твердих побутових відходів;
– будівництво (виготовлення) сміттєпереробного комплексу.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *