Пільги в транспорті для трускавчан збережуть, бо монетизації не буде!

Урядову постанову, яка передбачає надання українцям, котрі мають право на пільговий проїзд в транспорті, готівкових відшкодувань на руки – у Трускавці запроваджувати не будуть. Про це повідомив міський голова курорту Андрій Кульчинський.

За його словами, безоплатний проїзд у міському транспорті оздоровниці для усіх пільгових верств населення збережуть. Кошти ж за безкоштовний проїзд цих людей перевізникам сплачуватимуть із міської  скарбниці напряму. Зважаючи на той факт, що чи не найбільше пільговиків у Трускавці перевозить маршрут №3, який закріплений за КП «Трускавецьтепло», то добра половина цих коштів осідатиме на рахунках цієї комунальної структури міста. За словами посадовців, у мерії Трускавця підрахували: адресні грошові виплати пільговикам обійдуться міському бюджету у серйозні видатки, через що доведеться зупинити роботи з реконструкцій вулиць та житлового фонду. Тому простіше компенсовувати кошти за проїзд пільговиків перевізникам.

Як пояснила ситуацію мовою цифр начальник управління праці та соціального захисту населення ТМР Віра Ільницька, у курортному місті є 2 060 осіб, які мають право на отримання пільг на безоплатний проїзд у громадському транспорті. «Урядовою постановою передбачено, що обласна адміністрація встановила суму щомісячної готівкової виплати на одну пільгову особу в розмірі 135 грн. Ми зробили розрахунок і отримали суму у 2 млн. 680 тис. грн. Саме стільки коштів на готівкову компенсацію пільговикам мали б виділити з місцевого бюджету, починаючи з першого червня і до кінця цього року», – каже пані Ільницька.

Також, за словами посадовиці, до пільгових верств населення у Трускавці треба віднести ще три категорії громадян – це особи, які нагороджені відзнаками за заслуги перед містом, почесні громадяни міста та учасники бойових дій УПА. Отож якщо перевести пільговий проїзд і цих громадян на монетизацію, то пільговики обходитимуться бюджету Трускавця у 4 млн. 600 тис. грн на рік. І це ще без пенсіонерів за віком, яких у місті нараховується 4 700 осіб. «Якщо передбачити кошти на грошову компенсацію і пенсіонерам, то отримаємо ще 7 млн. 600 грн», – констатувала керівник управління праці та соціального захисту населення.

Що стосується сплачених коштів містом перевізникам напряму за пільговий проїзд, то тут суми значно скромніші – у минулому році перевізники отримали 710 тис. грн. компенсацій. З цієї суми 540 тис. грн – кошти міста, а 170 тис. грн. – фінансування з області. Цьогоріч область не буде плати жодної копійки транспортникам за пільговиків, тому у Трускавці вже передбачили 577 тис. грн. з місцевого бюджету на ці витрати, а також 160 тис. грн. на компенсацію пільгового проїзду у залізничному транспорті.

Зазначимо, своєю постановою №197 від 14 березня 2018 року Кабмін запровадив добровільну монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування, яку мали б виплачувати мешканцям органи місцевого самоврядування із власних бюджетів. У протилежному випадку органи місцевої влади мають на власний розсуд вирішити це питання – тобто компенсувати безоплатний пільговий проїзд напряму перевізникам.

 

Наталя Зелена

“Медіа Дрогобиччина”, № 10 (40)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *