Задля ремонту їдальні – у школі збирають вторсировину!

В ЗОШ № 7 в Бориславі облаштували пункт прийому вторсировини: паперу, скла, ПЕТ-пляшок. Таким чином ініціативна група збирає кошти та привертає увагу спонсорів до благодійного збору на капітальний ремонт їдальні, який не проводився з часів заснування навчального закладу.

Голова ініціативної групи Наталія Хрибетко зазначає: “Ми оголосили масштабну акцію зі збору вторсировини. Просимо долучитися всіх небайдужих громадян, а також власників бізнесу і допомогти нам склом, ПЕТ-пластиком та макулатурою. Всі виручені кошти спрямуємо на втілення проекту. Усю інформацію можна знайти на сторінці групи БОРИСЛАВСЬКА ШКОЛА №7 в мережі Facebook.”

Ідея допомоги школі тут не нова. Так, минулого року ініціативній групі школи вдалось зібрати подат 500 тис. грн. та здійснити ремонт санвузлів і викласти передшкільну територію бруківкою.

Цього року школа брала участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку у Львівській області, на який подавала два проекти: придбання сучасних меблів для їдальні та на заміну вікон (у великому, малому спортзалах та їдальні). З першим проектом увійшли до переліку переможців.

У зв’язку з тим, що школа не перемогла з проектом на заміну вікон, ініціативна група звернулася за допомогою до міського голови. Ми прийшли до І. Яворського з пропозицією: «Якщо нам вдається назбирати кошти на капітальний ремонт їдальні, то просимо, щоб влада профінансувала заміну вікон в ній. Мова йшла про суму близько 90 тис. грн. Міський голова зазначив, що влада нас підтримає». Ми поставили собі за мету зібрати 620 тис. грн. протягом травня-липня 2019 року. Проте, ми розуміємо, що це надскладне завдання, тому роботи проводитимуться в будь-якому разі і в обсязі, що відповідатиме сумі зібраних внесків.

 

А ще –  “немає таких наших друзів в Америці, які б не знали про Борислав і 7 школу”, – говорить співачка, випускниця 7 школи Уляна Малиняк. Вона – ініціатор змін в рідній школі та головний “залучувач” коштів на іноземний рахунок. Про збір коштів Уляна розповідає усім. Цьогоріч заклики до благочинності прозвучать зі сцени фестивалю “Червона Рута” в  місті Палатайн, штат Іллінойс. “Насправді в США не так просто переконати ділитись грошима. Вони спершу мусять добре вивчити питання. Тому цьогоріч ми вирішили показати всьому світу, що ми можемо не лише здати гроші, а й залучити громаду до спільних дій заради спільної мети і порятунку екології”.

Головним своїм мотиватором Уляна називає вчителя фізкультури та тренера легкої атлетики, почесного громадянина Борислава Анатолія Федорка. Його учні привозять виграшні місця з легкої атлетики із Всеукраїнських змагань. Від початку роботи в школі він купує за власні кошти апаратури для проведення культурних заходів, проводить їх та веде шкільний архів. Підтримує талановитих учнів. Гуртує навколо себе молодь. “Коли я готувалась до вокального конкурсу, Анатолій Григорович в післяурочний час під’єднував мені необхідну апаратуру, витрачаючи на це години свого часу. Тому я хочу, щоб він був щасливий від того, що його школа розквітає а учні йому вдячні”, – каже Уляна.

Варто назвати ще одну ключову особу в школі – це вчитель історії та військовий волонтер Микола Когут. “Пройшло не так багато часу з моменту оголошення акції із збору вторсировини, а вже можемо з приємністю повідомити про те, що нас підтримало багато батьків, підприємців міста і регіону та просто небайдужих людей. Велику активність виявляють безпосередньо учні та їхні батьки. Учнівський парламент проводить зважування та сортування принесеної та привезеної вторсировини, а на «Святі останнього дзвоника» буде оголошений клас- «чемпіон», – пише на своїй сторінці facebook Микола Когут.

Добрі справи об’єднують людей. Тож долучайтесь до цієї чудової ініціативи, і Ви побачите: сортувати сміття – просто, природно і приємно. Як і дихати насиченим киснем повітрям.

Юлія Гасій

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 4 (51)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *