Ентеровірусна інфекція: Найчастіше зараження відбувається при вживанні в їжу забруднених вірусами овочів

 

Ентеровірусні інфекції – це група інфекційних захворювань, що розвиваються при ураженні людини вірусами роду Enterovirus та характеризуються  різноманіттям клінічних проявів. При цій інфекції  характерною є висока температура, нездужання, діарея, поліморфні шкірні висипання.

Ентеровірусні інфекції можуть протікати у вигляді герпангіни, міалгії, вірусного менінгіту. До рідкісних форм відносяться ентеровірусний панкреатит, нефрит, енцефаліт, перикардит і ураження очей.

Резервуаром і джерелом ентеровірусних інфекцій є хвора людина або носій. Заразність відзначається протягом тижнів і місяців, пік виділення збудника припадає на перші дні клінічних проявів. У різних регіонах процентне співвідношення здорових носіїв коливається в межах 17-46%. Відзначається переважно у дітей молодшого віку. Ентеровіруси передаються за допомогою фекально-орального механізму харчовим шляхом. Найчастіше зараження відбувається при вживанні в їжу забруднених вірусами овочів. Деякі ентеровіруси виділяються з секретом слизових оболонок дихальних шляхів, що може сприяти реалізації аерозольного механізму передачі. Відзначаються випадки зараження контактно-побутовим шляхом (забруднені руки, предмети побуту, особистої гігієни). У разі зараження ентеровірусної інфекцією вагітної жінки, можлива вертикальна передача збудника дитині.

Інкубаційний період захворювання триває від 2 до 10 днів. Сприйнятливість людини до цих інфекцій висока. Найчастіше хворіють діти у віці від 3 до 10 років.

Захворювання частіше реєструється в літньо-осінній період.

Збудники ентеровірусної інфекції добре зберігаються у воді та грунті, при заморожуванні можуть виживати на протязі декількох років, стійкі до дії дезинфікуючих засобів і гинуть при нагріванні до 45°С через 45-60 секунд.

Заходи профілактики ентеровірусної інфекції

Говорячи про профілактику ентеровірусної інфекції, в першу чергу слід розуміти санітарні правила, дотримання яких запобігає інфікуванню і розповсюдження інфекції. Перелічимо найбільш важливі з них:

  • Проведення заходів щодо контролю забруднення об’єктів навколишнього середовища каналізаційними відходами, благоустрій джерел водопостачання.
  • Ізоляція хворих, ретельна дезінфекція їх речей і предметів гігієни.
  • Вживання для пиття тільки якісної кип’яченою або бутильованої води, пастеризованого молока.
  • Ретельне миття фруктів, ягід, овочів перед вживанням в їжу.
  • Захист продуктів від комах, гризунів.
  • Дотримання правил особистої гігієни.
  • Обробний інвентар (ножі, дощечки) для сирих і готових продуктів повинен бути окремим.
  • Не купувати продукти в місцях несанкціонованої торгівлі.
  • Купатися тільки в дозволених місцях, не заковтувати воду під час водних процедур.

 

Завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького ММВ  ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»  Янківська Л.В.

 

Фото з мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *