Кому, скільки і чому?

Грошей не буває забагато. А у випадку Борислава – їх завжди замало. Мантру «грошей нема» кожна бориславська влада передає своїм наступникам як заповіт, як основний аргумент жахливої інфраструктури. Розгляньмо недопрацювання органів місцевового самоврядування в плані залучення коштів з-зовні на прикладі фонду Департаменту екології і Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА.

Що гірша екологія – то менше грошей дають

За даними Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та згідно з Програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 рр., з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016-2017 роках виділялисьтакі кошти на виконання природоохоронних заходів.

Дрогобич:

-1 млн. 878 тис. грн. на реконструкцію системи аерації міських очисних споруд;

– 550 тис. грн. на берегоукріплення русла р. Солониця, розчистку та регулювання її русла;

– 5 млн. 543 тис. грн. на реконструкцію вторинних відстійників на районних каналізаційних очисних спорудах;

– 245 тис. грн. на придбання обладнання для збору та складування ТПВ на території міського сміттєзвалища.

Стебник:

– 1 млн. 275 тис. грн. на закупівлю сміттєвоза з навісним обладнанням для збору та транспортування ТПВ;

– 170 тис. грн. на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію каналізаційної насосної станції та надпірної каналізації від неї.

Трускавець:

– на реконструкцію «Парку Курортного» оздоровниця отримала 1 млн. 300 тис. грн.

Борислав:

– 256 тис. грн. на  берегоукріплення р. Понерла в районі вул. Симоненка;

– 99 тис. грн. на проведення екологічного моніторингу підземних вод, загазованості та забруднення ґрунтів;

– 550 тис. грн. на придбання спеціального обладнання для забезпечення екологічно безпечного зберігання, утилізації та захоронення ТПВ. Цікаво, що ці кошти були використані для придбання трактора для КП «Еко-місто» марки «BELARUS-82.1» та навантажувача «МТ-4», – повідомляє Бориславська міська рада.

 

У Бориславі рівень забруднення навколишнього середовища є чи не найбільшим з-поміж усіх вищезгаданих міст, що пов’язано, насамперед, із видобуванням тут колись озокериту та наявності нафтового родовища. А грошей – найменше.

Сміттєві гроші

Нещодавно Департаментом розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львіської облдержадміністрації була розроблена стратегія поводження з ТВП.  Вона передбачає облаштування 7 нових полігонів в області, рекультивацію 14 полігонів, будівництво 4 комплексів з переробки ТПВ, – повідомляє начальник управління експлуатаційної діяльності у сфері комунального обслуговування Департаменту Тарас Зозуля. Цікаво, що згідно зі стратегією проводитиметься фінансування не усіх полігонів, а лише тих, які працюють та приймають сміття зі Львова. Що робити з меншими сміттєзвалищами – не вказано.

Ігнорування міст, які відмовились на постійній основі приймати львівське сміття, прослідковується і в 2017 році. Департаментом розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА субвенції надавались лише тим містам, які приймали львівське сміття. Так, м. Дрогобич отримало 2 млн. 542 тис. грн. Ці кошти було реалізовано на капітальний ремонт доріг на вул. Горішня Брама, Бориславська, 22 січня, провулок Ясний у м. Дрогобич; реконструкцію вуличного освітлення в с. Брониця; закупівлю міні-навантажувача трактора для прибирання та дорожніх робіт; капітальний ремонт дороги на вул. В. Великого. Як бачимо, лише частина коштів була спрямована на Броницю. І ні копійки на саме сміттєзвалище.

Водночас Бориславу зазначені субвенції не надавались, – повідомляє директор департаменту Н. І. Романчук. Хоча місто два місяці офіційно (у липні 2016 та січні 2017 рр.)  і більш ніж півроку неофіційно приймало сміття зі Львова. Мешканці мікрорайону Губичі стверджують, що від часу трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі до березня 2017 р. на Бориславське сміттєзвалище практично щодня заїжджало по 3-4 сміттєвози.

Мер Борислава Ігор Яворський вважає, що причиною такого несправедливого розподілу коштів є відсутність в депутатському корпусі ЛОДА представника Борислава.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина №8 (38) від 27 квітня – 10 травня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *