Дороге сміття: вартість вивозу і захоронення зросла у вісім разів! /тези/

2018 рік у Дрогобичі – рік е-dem, e-gov і сміттєвої кризи.

Про останню йшлося сьогодні, 27 квітня, під час круглого столу «Сміттєва криза. Дрогобич», організованого редакцією газети «Медіа Дрогобиччина» в межах проекту, що фінансується Європейським фондом за Демократію та Урядом Канади.

Одразу зазначимо, що всі сторони були повідомленні, інформація про захід була розміщена і на нашому сайті, і на сторінці у Фб.

Прийшли ті, хто питання вважає важливим. Тож якщо побачите в чиїхось тезах «гру в одні ворота» – опоненти, отже, не прибули.

На початку засідання модератор  Андрій Юркевич нагадав, що минулого літа «Медіа Дрогобиччина»  уже проводила захід на схожу тематику. Тоді не було кризи. Йшлося про сортування. Але ми десь підсвідомо уже знали, що рано чи пізно вибух станеться.

Попри те, що тоді було проговорено важливі питання, в тому числі за участі представників влади – їх у містах не впроваджено. Ні сортування, ні роздільного збору…

 «Як би там не було, сміття на вулицях Дрогобича – це наша спільна спільна проблема. Треба разом її якось вирішувати», – зазначив випусковий редактор “МД”,  журналіст Олег Дьорка. Після чого, власне, і розпочалася дискусія.

 

Слово взяв керівник департаменту міського господарства Роман Москалик.

З його виступу :

 • Ми йдемо до того, що броницьке сміттєзвалище треба закривати. Але не так різко.

       Блокувати сміттєзвалище Брониця почала незаконно. В  певній мірі розумію мешканців. Але отак різко перекрити – непристимо, незаконно і абсурдно.

 • Щодо робіт із реконструкції, які не завершені, хоча так, акти уже є. Ми хотіли зробити ті роботи, а не вкрасти кошти! Місто реально хотіло зробити порядок, зробити краще селу Брониця і навколишнім селам. Якби нам було байдуже, ми би нічого не робили, ніяких реконструкцій не планували.
 • Зараз ми маємо дозвіл доробляти роботу, але вже нема тих грошей . Їх повернули в держбюджет. Без тих робіт Брониця опинитись в катастрофічній ситуації.
 • Дрогобич потребує подальшого вивозу в Броницю.

      Зі сторони Брониці розуміння ніякого

      Міська рада в тій ситуації робить все можливе. Затрачає багато коштів.

      Залучаємо і приватників, і всіх можливі та неможливі ресурси.

      Витрати на транспортування і захоронення сміття у Дрогобичі зросли десь у 8 разів.

     Ці видатки перекриває міськйи бюджет.

      Підняття тарифів для населення за вивіз ТПВ в такій ситуації можливий. Але не в 8 разів. Можливо в 2

 • Щодо Полімінералу: інформації офіційної наразі не маю

 

Брониця, може, і могла би щось заперечити.

Однак представників на засіданні не було.

 

Щодо того, куди зараз Дрогобич вивозить сміття – Роман Москалик відповіді не надав. Це тримають у таємниці, очевидно, побоюючись чергових блокувань. Поза тим, запевняє посадовець, в лісосмуги ніхто нічого не скидає – все на сміттєзвалища їде.

 

Сільський голова села Рихтичі Олег Борис роз’яснив, чому відбулося блокування так званої сміттєсортувальної дільниці.

 • Ця так звана дільниця розміщена була за ПОШТОВОЮ адресою вул..Гайдамацька, 25, м.Дрогобич. Але фактично це є територія Рихтицької сільської ради поза межами населеного пункту. Там розміщено вісім приміщень, зараз вони у власності фізичної особи.
 • Жодні клопотання до сільської ради, щоо жодної дозвільної документації для переобладання  тих приміщень у приміщення для ясміттєсортування і сміттєєспалення  не надходило і не надано.
 • Вивозом і сортуванням та складуванням сміття займався «Дрогобич Еко Ресурс»
 • Станом на сього сміття, що було складуване і накопичене на пасовищі, не вивезене. Хоча обіцяли, що до 1 травня сміття буде забрано.
 • Поблизу 3 водні об’єкти та 2 меліоративних канали. Високий рівень грунтових вод. То існує високий ризик потрапляння нечистот в воду.
 • Фахівці стверджують, що в цьому місці несприятлива роза вітрів . Тому функція сміттєспалення там не можлива.
 • Лабораторний центр взяв проби води і повітря два дні тому, з результатів будуть константувати яку завдано шкоду.

 

Більше у відеострімі із заходу. Дивитися ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *