Роботи призупинені

  •  
  •  
  •  
  •  

Виконком Трускавецької міської ради не погодив «Квітці Полонини» вивезення будівельного сміття алеями парку.

  Понад місяць часу у Трускавці гуде як у вулику: виною цьому старт будівельних робіт сучасного торгово-розважального центру та готелю на території колишнього закладу харчування «Полонина». Інакше кажучи – місце локації новобудови вул. Торосевича, 8 у самому центрі Трускавця, навпроти нижнього бювету мінеральних вод. Директор ПП «Квітка Полонини», у власності якого перебуває земельна ділянка,  Віктор Возняк. За словами пана Возняка в інтерв’ю одному із медіа-ресурсів регіону, ще у 2008 році «Квітка Полонини» придбала їдальню, площею 1215 кв. м на вул. Торосевича, 8. Відтак у  2013 році підприємство згідно з рішенням сесії міськради викупило ділянку  0,25 га за цією ж адресою. Як запевнив забудовник, на цій території має постати сучасний торгово-розважальний центр та готель.

«Сам торговий центр матиме 3 поверхи, готель – 4. Споруди між собою будуть з’єднані в один архітектурний ансамбль».  Загальна площа комплексу становитиме 6,2 тис. кв. м.

Та от із самого старту будівельних робіт у громадськості та місцевих активістів Трускавця виникло чимало критичних  зауважень та запитань до забудовника: чи, бува, не зашкодить будівництво іміджу курорту. Оскільки для його проведення пан Возняк просив дозволити йому вивозити будівельне сміття центральною алеєю курортного парку (вулицею Торосевича). Зважаючи на те, що центром міста щодень по кілька разів до бювету мінеральних вод ходять відпочивальники за «Нафтусею», такі дії  можуть створити людям неабиякі незручності. Окрім цього, курортний парк – пам’ятка архітектури місцевого значення, а найважливіше – природоохоронна зона строго режиму, в межах якої знаходяться мінеральні джерела та свердловини. Відповідно до закону, рух будь-якого автотранспору в межах першої санітарної зони охорони мінеральних джерел є заборонений. До того ж, як наголошують активісти, рух транспорту, який доставлятиме будівельні матеріали та вивозитиме будівельне сміття вщент знищить центральну паркову алею – бульвар Торосевича, чим поставить під загрозу курортний сезон у місті, який от-от розпочнеться. Оскільки до Трускавця люди їдуть за чистим повітрям, релаксом та оздоровленням, а не за гуркотом важкогабаритного транспорту алеями парку. На усі критичні заяви активістів Віктор Возняк через  пресу дав свої пояснення. Мовляв, курортний парк у Трускавці й так потребує реконструкції. Відомо, що його найближчим часом будуть ремонтувати, тож руйнування його головної алеї через швидко відновлять, щоправда, коштом міського бюджету. Що стосується будівництва, то рух транспорту центром курортного парку, на переконання забудовника, буцімто значно пришвидшить процес демонтажу старого приміщення на будмайданчику та вивіз габаритного сміття звідси, а отже, допоможе швидше завершити у часі спорудження всього комплексу. Заплановано, що через два роки об’єкт здадуть в експлуатацію. Інша ж дорога, яка пролягає повз вілли «Світязь», «Калина», «Афродіта» до  новобудови, на переконання інвестора, є не такою зручною для довозу будівельних матеріалів.

 Окрім побоювань за долю парку, активісти міста та громадськість різко висловилися у соціальних мережах й проти зовнішнього вигляду майбутньої новобудови. Чотириповерхова споруда зі скла та бетону, на переконання багатьох, не вписується в архітектурний ансамбль у цій частині курортного міста. Окрім того, активісти занепокоєні, чи, бува, не зашкодить майбутнє будівництво мінеральним джерелам оздоровниці, оскільки майданчик під новобудову межує з першою санітарною зоною. Не бракувало й тих, хто рекомендував спорудити у цьому місці не торговий центр, а центр з лікувально-оздоровчим призначенням. Свої аргументи на такі критичні твердження забудовник пояснив в одному із інтерв’ю, стверджуючи, що «договір на викуп земельної ділянки погодила свого часу міська  рада, тож продати ділянку, якби на ній була санітарна зона, зрозуміло, ніхто б не наважився! Скажу вам більше, я б собі не дозволив робити бізнес, який би загрожував «Нафтусі» чи іміджу Трускавця», – переконує інвестор.

  Допоки думки «за» та «проти» скандального  будівництва більш ніж півмівсяця точаться у Трускавці, усі роботи на будмайданчику довелося тимчасово призупинити. Річ у тому, що наприкінці березня на виконкомі Трускавецької міської ради «Квітці Полонини» не затвердили дозвіл на вивезення будівельного сміття вулицею Торосевича. Окрім цього з’ясувалося, що курортно-готельний комплекс  «Світязь» (ТзОВ «Нотіс-2006») оголосив про ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва. Згідно з нею, ТзОВ «Нотіс-2006» подало позовну заяву з вимогою визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмеження, видані управлінням архітектури Трускавецької міської ради ПП «Квітка Полонини». Одночасно з позовною заявою подано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони «Квітка Полонини» проведення будівельних робіт. Ця заборона діятиме на час слухання судової справи. Як розвиватимуться події надалі – прогнозувати не беремося.  

Ірина Романова

Медіа Дрогобиччина №7 (37) від 13 – 27 квітня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *