Від Юлиного “наКРИМилось..” заплакали

Літературна майстерня “Перехресні стежки”, засновницею якої є трускавчанка Анна Литвин, вже вкотре організовує поетичні вечори, на які запрошує відомих письменників та письменниць.

Цього разу на зустріч завітали Юлія Качула – філолог, поетеса, журналістка, блогер, солістка-вокалістка, виконавиця авторських і власних пісень, громадська діячка, авторка проекту “Слухай українське”, лауреатка всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів.   .

Анастасія Дмитрук (м. Київ) – сучасна поетеса, громадська діячка, авторка поетичних збірок “Верните нам наше небо” (2014 р.) і “Це моя і твоя війна” (2017 р.). “Киянка року” (2015 р.), нагороджена премією Кабінету міністрів України за особливі досягнення молоді в розбудові України.

Міха (Михайло) Невідомський (м. Буча) – засновник гурту “Апокриф” (дует – Міха Невідомський, Юлія Шатило). Автор проекту “ПоРЕПані вірші”, який має два повноформатні альбоми “Дивні думки” (2012 р.) та “Відчути” (2013 р.); семи ЕР-релізів, серед яких “Ліна Костенко” (2015 р.), “Вічний Шевченко” (2014 р.) “Порепані вірші” частина 1, 2, 3 (2013-2014 рр.). Йому належать відеокліпи “Час”, “Не женися на багатій” та ін.. Поет, лауреат конкурсів і фестивалів, громадський діяч.

Віктор Братан – поет, журналіст, громадський діяч, голова літературної студії “Кулішева криниця”, голова журі Херсонського літературного конкурсу ім. Миколи Братана. Підтримка творчої молоді – найважливіше, чим займається… Продовжує справу свого батька Миколи Братана – відомого письменника, поета, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України.

Спільно із «Книжковою Толокою» вищезгадана літературна майстерня створила чудову нагоду для трускавчан послухати улюбленого письменника чи виконавця. Зустріч відбулася в середині березня у трускавецькій URBAN-бібліотеці.

За словами Анни Литвин, зустріч стала можливою завдяки Любові Хомчак, автору і організатору “Книжкової толоки”, яка вже вдванадцяте проводилася у районному Миколаєві. Багато поетів, письменників і виконавців просили, щоб у них було якнайбільше зустрічей з читачами та слухачами. А забезпечити це в маленькому містечку було неможливо. Тому 15 і 16 березня гості поїхали в різні населені пункти Львівщини.  Четвірку цих молодих людей відправили в Сколе, куди їх супроводжувала представник ЛОДА Оксана Шлапак транспортом, виділеним для цих цілей. Потім вони приїхали до Борислава і Трускавця. Шалена енергетика Юлії Качули і Міхи Невідомського “заразила” слухачів. Від Юлиного “НаКРИМилось..” прихильники плакали. Міха Невідомський, 30-річне дитя за світосприйняттям, а насправді, захоплений творчістю чоловік, (хоч і в побуті неприкаяний, бо живе у сестри і перебивається випадковим заробітком) вражений тим, що тут всі розмовляють українською, і ніби інша країна.

Молодих поетів і виконавців також зустрічали у святковому залі релігійно-просвітницького центру ім. отця Івана Валюха. Для декого відомою була тільки Анастасія Дмитрук. До речі, в Дрогобичі, живе її свекруха. А її книга “Це моя і твоя війна” – розкішне видання з ілюстраціями молодої художниці Софії Зайченко, друкувалася у дрогобицькому “Колі”. Анастасія – успішна молода поетеса і громадська діячка, яка реалізує багато мистецьких проектів. А Юлія Качула, Міха Невідомський і Віктор Братан – для всіх перше знайомство, яке не розчарувало.

В  школі №1 м. Трускавця діти влаштували чудову зустріч для гостей. Вони читали вірші Насті Дмитрук і Міхи Невідомського з хорошим відеорядом так, що поети не зразу впізнали власні творіння! Молоді для молодих – найкращий варіант виховання любові до читання, поезії, музики. Дуже гарно звернулася до учнів Настя Дмитрук, яка порадила у виборі професії прислухатися до свого серця, щоб вибрати фах, який ти любиш, а не який, на погляд порадників, принесе багато грошей. Лариса Барабаш і Оксана Думайло – вчителі літератури у школі, були організаторами зустрічі. Все вийшло щиро і добре.

Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Єва Райська

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *