Купуємо оптом за роздрібною ціною

Щебінь фракції 20х40 за ціною 630 за м/куб. Саме за такою вартістю Бориславське КП «Еко-місто» закупило 260 кубів щебеню наприкінці лютого цього року. Що загалом склало 163 тис. грн. Отримувачем державних коштів стала ФОП Щур О.І. Як повідомляє система публічних закупівель “Prozorro”, інших охочих взяти участь у торгах не знайшлось.

Не складно перевірити, чи є така ціна виправданою. В інтернеті знаходимо кілька оголошень бориславських та дрогобицьких будівельних підприємств. Ціна кубу щебеню фракції 20х40 у місцевих підприємців становить в середньому 600 грн. Шукаємо далі… У Стрию – 230 грн. за м.куб. Доставка – 25 грн. за кожен кілометр. Якщо возити щебінь машинами по 10 кубів, 260 кубів обійшлись би «Еко-місту» у 85 тис. грн.. Якщо фурами по 30 кубів – у 72 тис. грн.. Пропозиція вдвічі дешевша, ніж у ФОП Щур.

Чималу стартову ціну на закупівлю матеріалів «Еко-місто» встановило і в березні. А саме – 291 тис. грн. за 300 кубів щебеню фракції 20х40 та 200 кубів піску. Цього разу  у торгах взяло участь 4 підприємці. Переможцем стало дрогобицьке ТОВ «Дівесбуд». Воно знизило пропозицію до 199 тис. грн.

Через систему “Prozorro” «Еко-місто» нещодавно провело і закупівлю солі. 269 тис. грн. – очікувана вартість за 150 тонн. Торги за участі трьох підприємців зменшили цю суму до 219 тис. грн. Переможцем стало Львівське ТОВ «Зіо-спорт». За даними аналітичної системи Youcontrol, товариство неодноразово притягалось до кримінальної відповідальності за невідповідність якості постачальних товарів, зазначених в договорах.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *