«Folknery» виступили у Трускавці

  •  
  •  
  •  
  •  

Більшість знає їх як відважних мандрівників – «Двоколісні Хроніки», котрі  проїхали півсвіту, збираючи для себе найколоритніші спогади та знання про життя інших народів світу. Але передусім, «Фолькнери» – відомий та дуже крутий український етно-дует, що мандрує світом і у своїй музиці використовує звуки-вібрації різних країн, міст, локацій. Їхня музика – це магія, космос, потужна енергія інь та ян. Це мікс прадавньої пісні і традиційних інструментів з урбан-електронним аранжуванням. 
Фолькнери – це Ярина Квітка (вокал) та Володимир Муляр (ударні, клавішні, тайшо-кото, сопілка, аранжування, саунд-продюсування). Вони виступали у 17 країнах світу на різних майданчиках від Великої Британії до Австралії. Їм однаково, якою є сцена – хай-тековою чи імпровізовано-вуличною. Головне – дарувати людям щастя та відкривати неосяжну енергію української культури через музику. 
Фолькнери мають власний культурно-мандрівницький проект «Двоколісні хроніки». Під час тривалих подорожей на велосипедах вони збирають музичний фольклор, відкривають світові Україну і показують українцям світ. На сьогодні в рамках проекту музиканти проїхали 23 країни та понад 35 000 км. 

Цього разу Трускавець мав прекрасну можливість насолодитися їхньою музикою наживо. Концерт відбувся 17 березня у ресторації «Вілла Клюберг». Слухачів та поціновувачів таланту зійшлось чимало. Після концерту магія Фолькнерів справді  охопила всіх присутніх. Виступ тривав більше години і найперше змушував присутніх поринати у неймовірні звуки вібрації. Власне, «Вібрації» – саме так називається новий альбом групи, з яким вони активно гастролюють містами України, даруючи слухачам насолоду та увесь колорит своєї унікальної музики. Наприкінці концерту музикант Володимир Муляр спеціально для трускавчан зіграв українську народну пісню на японському інструменті – тайшо-кото, чим ще більше захопив публіку. Ярина Квітка – солістка, котра заворожує будь-кого своїм голосом, поділилась тим, що виступ у Трускавці став для неї дуже затишним, теплим та відкритим. Хоча загалом схожі концерти інколи виснажують музикантів, оскільки відкриваючись на сцені наповну, звісно, хочеться більше спокою та відпочинку. Проте програма концертів цього магічного гурту є доволі насиченою. Крім того, ближче до літа музиканти мають намір знову відправитись у мандри. Тож у нас буде чудова можливість стежити за їхніми захоплюючими подорожами знову і знову. Звісно ж  і про музику Фолькнери аж ніяк не забувають. Радше ще більш вдосконалюються та дарують своїм слухачам нову якісну українську музику, зокрема фолк із сумішшю найрізноманітніших вібрацій світу. Організатором концерту було Радіо «Котермак».

Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Єва Райська

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *