У Трускавці чотирилапий безхатченко покусав перехожого

Трускавчанин Ігор Гладкий і досі пам’ятає все у найдрібніших деталях. Ранкового недільного дня чоловік поспішав на богослужіння. Але на вулиці Бориславській, 37 не розминувся із безпритульним  псом.

За словами постраждалого, той, довго не думаючи, спочатку накинувся йому на плечі, відтак відбіг і повернувся ще раз, вкусивши жертву в ногу. Про неприємний інцидент схвильований пан Ігор поспішив розповісти у соціальній мережі “Фейсбук”. Новину одразу підхопили кілька інформаційних груп та взялися активно обговорювати користувачі всесвітньої павутини. Серед найпоширеніших коментарів від трускавчан актуальне запитання до влади: «Може, пан Кульчинський літає, що бездомних собак у курортному місті не помічає?». Інші мешканці взялися повідомляти, що вулицями Трускавця, а особливо центром міста, останнім часом бігає чимало бездомних собак. Їхній вигляд та поведінка лякають як трускавчан, так і відпочиваючих.

«У парку тепер є дуже багато бездомних псів і три пси рижого окрасу. Нападають на деяких людей без причин, накидаються на менших собак та котів. Неодноразово була свідком. Дорослі люди лякаються, коли три великі собаки гуртом бігають в пошуках жертви! А що казати про дітей!», – схвильовано описувала проблему у соціальній мережі трускавчанка  Галина Жигаляк.

Ситуація із безпритульними тваринами у курорті не була б такою плачевною, якби влада міста належно реагувала на неї та виділяла кошти на її вирішення. Річ у тому, що роками проблему безпритульних собак в місті намагаються побороти  волонтери із ГО «Мокрий ніс». Все, чим на сьогодні влада допомогла дівчатам, які займаються стерилізацією псів та боротьбою із їхньою безпритульністю, намагаючись знайти чотирилапим нових господарів, то це виділення невеличкого приміщення на території КП «Парк курортний». Назвати це місце повноцінною стерилізаційною не доводиться – у приміщенні сиро, холодно і час від часу замикає проводку, тож там періодично немає світла. Сюди дівчата змушені запрошувати  лікаря-ветеринара, щоб той стерилізував собак. Окремої уваги заслуговують і вольєри для тварин. На території стерилізаційного пункту належні вольєри просто відсутні, як і міцна огорожа всієї території. Все на що розщедрилася місцева влада – виділити кошти на стерилізацію тварин. І то цих фінансів часто замало. Як переконує Марія Волощук, колишній волонтер, а нині інспектор стерилізаційного пункту – у 2016 році у Трускавці вдалося простерилізувати 73 собаки. Ще 6 псів простерилізували коштом ГО «Мокрий ніс». У 2017 році за бюджетні гроші провели операцію зі стерилізації 18-м собакам, натомість 102 тварини було простерилізовано силами та фінансами Благодійної  міжнародної організації  «Чотири лапи».  

Скупе фінансування, байдужість до умов у стерилізаційній та повний ігнор вимог Марії Волощук взяти бодай ще одну людину на зарплатну ставку, бажано чоловіка, який займався б відловом тварин у місті, у владних  кабінетах мерії постійно відкладають у довгий ящик. А дарма. Бо, як переконує пані Марія, стерилізована собака стає менш агресивною, вона тримається осторонь зграї псів та не є небезпечною, чого не скажеш про інших тварин. Також  у Трускавці, за словами волонтерів, давно потрібна побудова повноцінного собачого притулку, який притаманний багатьом європейським містам. Це дозволило б забрати тварин з вулиці та швидше прилаштувати їх у добрі руки. Однак допоки у мерії курорту з року в рік зволікають із вирішенням актуальних проблем, оздоровниця заживає недоброї слави. Пам’ятається як весною 2016 року у Трускавці від нападу собак постраждала одна із відпочиваючих. Пес вкусив молоду жінку в ногу. Тож до спогадів про відвідини відомого курорту у неї додалися чималі клопоти та тривале лікування.

Чи ж не варто попіклуватися про те, щоб такого більше не трапилося?

Наталя Зелена

Медіа Дрогобиччина №5 (35) від 16 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *