Чи готові українці до інклюзивної освіти?

Інклюзія – процес збільшення ступеня участі всіх громадян в соціумі, а насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку.

Україна взяла курс на інклюзивну освіту. Але таке враження, що курс взятий, як у нас зазвичай це буває, лише задля видимості руху в одному напрямку із Заходом. І поки прибічники інклюзивної, інтеграційної та сегрегаційної моделей освіти сперечаються між собою з приводу готовності України до інклюзії та механізмів її поширення в освіті та дорослому житті, школам-інтернатам спеціалізованих типів урізають фінансування. У цій статті  йтиметься про «Гармонію».
Комунальний заклад Львівської обласної ради “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІІ ступенів «Гармонія» (м. Борислав, вул. Короленка, 6) спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, що працює з 1962 року. Тут навчаються і проживають діти з фізичними та розумовими вадами до 18 років. Директор закладу Наталія Федорівна Тіщенко розповіла нам про своє бачення інклюзивності в Дрогобицькому регіоні та Бориславі зокрема. А також про «хліб насущний» реабілітаційного центру в цьому році.

Продовження в Медіа Дрогобиччина №4 (34) від 02 березня

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *