Всеукраїнська науково-практична конференція в Дрогобицькій ЗОШ № 4

Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного консенсусу, розуміння того, що освіта – один з основних важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Чималу роль у реформах, що прово-дяться, відіграють самі педагоги, які першими на практиці зустрілися зі змінами та можуть об’єктивно оцінити очікувані результати цих змін.

Ось уже другий рік поспіль Дрогобицька ЗОШ І – ступенів №4 впроваджує науково-педагогічний проект «Інтелект України». Рівень знань учнів цих класів вже сьогодні здивує багатьох.

Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне – набуття необхідних навичок роботи з інформацією, аналіз, гнучке творче мислення, самоконтроль та самооцінка, швидкість реакції, а також раціональна організація праці. Великого значення у цій програмі надають розвитку пізнавальних процесів: мислення, пам’яті, уваги, уяви. Важливим завданням постає також розвиток особистих якостей школяра, таких як цілеспрямованість, працелюбність, організованість.

Саме тому 16 лютого 2018 року на базі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової української школи». Понад 90 учасників з усіх областей України взяли участь у конференції: директори шкіл та їх заступники, науковці та керівники освіти, педагоги, які працюють чи хочуть працювати за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», автори програми, представники ЛОІППО та Інституту модернізації змісту освіти. До заходу також долучилися представники міської та район-ної влади, керівник КП Дрогобичводоканал, представники відділу освіти Дрогобицької міської ради та міського методичного кабінету, директори та заступники шкіл міст Дрогобича та Стебника. Міський голова Тарас Кучма звернувся до учасників зі вступним словом, у якому зазначив важливість сучасних змін в освіті.

Модератором конференції була Світлана Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук. Вона також виступила з доповіддю «Нова українська школа – сучасна траєкторія розвитку освіти». Директор школи Світлана Мала познайомила учасників з навчальним закладом та особливостями впровадження в роботу школи науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

Потім гості побували на уроках у класах, що навчаються за цією програмою. Учитель Марта Гриньків провела урок читання в 1 класі, а її колега Леся Гизюк урок з предмету «Людина і світ». Учасники конференції побачили програму «Інтелект України», як кажуть, «в дії». Вони високо оцінили роботу наших вчителів та змогли детально ознайомитись самою організацією, темпом уроку, використаними формами та методами. Доречним та змістовним словом долучився до уроку керівник «Дрогобичводоканалу» Роман Шагала, оскільки темою уроку була «Охорона води».

Окрім того, учасники заслухали доповіді авторів проекту. Науковий керівник науково-педагогічного проекту «Інтелект України», професор кафедри початкової, дошкільної та професійної освіти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, доктор педагогічних наук Ірина Гавриш розповіла про шляхи реалізації компетентнісного підходу в цьому проекті. Її колега, старший науковий співробітник Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків Національної академії медичних наук України, кандидат психологічних наук Олена Щербакова вела мову про формування емоційного інтелекту в учасників освітнього проекту. Ольга Кіян, завідувач сектору експериментальної педагогіки відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації освіти», кандидат педагогічних наук, ознайомила присутніх з проблемою творчої компетентності в рамках реалізації концепції «Нової української школи». Слово мали також директор ЛОІППО, кандидат біологічних наук Роман Шиян та його заступник з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент і координатор проекту Наталія Пастушенко, а також завідувач Дрогобицького ММК Галина Марчук, яка розповідала про стан освіти Дрогобича та Стебника.

Долучився до роботи й Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Я. Франка. Ректор, професор, доктор філософських наук Надія Скотна висловила професійну зацікавленість «Інтелектом України», а завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти , кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Стахів торкнулася проблеми підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».

Важливе питання суб’єкторієнтованої стратегії профілактики шкільної дезадаптації в межах наукового проекту «Інтелект України» розкрив присутнім Георгій Даниленко, директор інституту охорони здоров’я дітей і підлітків Національної академії медичних наук України, голова координаційної ради розвитку національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, доктор медичних наук, професор.

Учасникам цікаво було дізнатися про те, як цей проект впроваджується в інших школах. Про свій досвід розповіли директор Львівської СЗШ І – ІІІ ступенів №44 ім. Т. Г. Шевченка Людмила Стефанович та директор Харківської гімназії №169 Олександр Щербаков, де «Інтелект України» «працює» вже десятий рік поспіль. Для учасників конференції була організована виставка друкованих видань педагогічних працівників міст Дрогобича та Стебника.

На завершення конференції на учасників чекав концерт творчих колективів ЗОШ №4. Сподіваємося, науково-практична конференція стала сходинкою до осмислення важливості проекту «Інтелект України» в умовах впровадження реформ МОН, а сам проект став більш зрозумілим та близьким більшій кількості освітян.

Учитель української мови та літератури Олена Моргун, практичний психолог Наталія Свойкіна

Медіа Дрогобиччина №4 (34) від 02 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *