Бути господарем у своєму домі

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків є найефективнішою формою управління будинком, житловим майном та прилеглою територією. Фактично ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для  сприяння якісному обслуговуванню їхнього спільного майна, утримання та управління ним. Таким чином, мешканці отримують змогу самостійно вирішувати, які роботи необхідно провести в будинку першочергово, а які можна відтермінувати; укладають договори з підрядниками та вирішують, з якими компаніями краще співпрацювати, а від послуг яких – відмовитись. Оскільки розпорядниками коштів є, власне, жителі будинку, то спільні кошти використовуються максимально ефективно.
У Трускавці усіляко сприяють створенню ОСББ та передачі будинків на їхній баланс. Окрім того, протягом останніх двох років на курорті діяла програма фінансової підтримки ОСББ, що дозволила компенсувати частину витрат на ремонт та обслуговування житлових будинків.
Тільки впродовж 2017 року в Трускавці було створено п’ять об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тепер на курорті діє сімдесят вісім ОСББ, які обслуговують вісімдесят один будинок. Лише минулого року з міського бюджету були виділені кошти в сумі два мільйони п’ятсот вісімдесят п’ять тисяч гривень для забезпечення надійної експлуатації житлового фонду об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Трускавці. Окрім загальноміської програми підтримки ОСББ, останні можуть брати участь в державних програмах покращення енергоефективності та отримувати кошти на реалізацію проектів, що сприятимуть зменшенню витрат енергоресурсів.
Створення ОСББ – це відмінний спосіб оптимізувати витрати на комунальні послуги та врешті-решт стати господарями у власному будинку. Безперечно, мешканцям слід створювати об’єднання співвласників, бо це дає  чимало можливостей для покращення інфраструктури будинку, створення комфортних умов життя та практичної економії. Детальну інформацію, консультацію та практичну допомогу в створенні ОСББ можна отримати в Управлінні ЖКГ і будівництва Трускавецької міської ради. Контактний номер телефону: (03247) 5-40-05.

Марко Федоренко, Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *