Новонароджені і наркозалежні разом: у Бориславі триває реорганізація медицини…

Наприкінці січня цього року депутатами Бориславської міської ради був підтриманий проект рішення “Про стратегічний план розвитку медицини м. Борислава на 2018 рік”. План розроблявся робочою групою з питань оптимізації ліжкової мережі Центральної міської лікарні м. Борислава задля економії міських коштів на утримання ЦМЛ.

То що ж чекає на бориславців цього року?

Адміністрація ЦМЛ планує об’єднати всю первинну ланку з єдиним керівництвом, зареєструвати усіх лікарів у системі e-Health, після чого буде проводитись реєстрація угод-декларацій між лікарем та пацієнтом. Саме від кількості пацієнтів, а отже, від фаховості лікаря, залежатиме його заробітна плата.

Хто куди переїде?

Розміщувати лікарів первинної ланки планують у чотирьох таких пунктах медико-санітарної допомоги: пункт ПМСД на вул. Коваліва (приміщення ПМСД мікрорайону Коваліва і вивільнене приміщення жіночої консультації); пункт ПМСД на вул. Героїв ОУН-УПА (приміщення дитячої поліклініки); пункт ПМСД на вул. Куліша; пункт ПМСД в смт. Східниця. Вивільнення жіночої консультації планується в приміщення ЦМЛ на вул. Весняній. Попередньо в проекті рішення йшлось про те, щоб перевести ліжка гінекологічного відділення у хірургічне відділення на вул. Потік. Ми попросили прокоментувати цю інформацію завідувача акушерсько-гінекологічного відділення Романа Ігнатишина, який повідомив нам, що у структурі відділення змін не передбачається. Однак головний лікар Віталій Головчак не був такий впевнений у цьому. З його слів, жіночу консультацію все ж буде перенесено. А вже чи у хірургічне відділення, чи у вільні приміщення на вул. Весняній – залежатиме від кількості виділених з міського бюджету коштів.

Розширюватимуть стаціонар…

Рокірування чекає і на поліклініку, що на вул. Куліша. Запланована реконструкція першого і третього поверху для потреби вузькоспеціалізованих кабінетів поліклінічного відділення. Також буде завершена реконструкція другого поверху для потреб терапевтичного відділення. У такий спосіб вдасться організувати єдиний простір між терапевтичним та неврологічним відділеннями, а кількість ліжко-місць збільшиться від наявних 24 до 50. Крім того, зі слів головного лікаря, після завершення реконструкції в палатах буде дотримана норма – 2-3 ліжка замість теперішніх 4-5.

Завідувачка поліклінічного відділення Наталя Мончак повідомила про те, що вони з головним лікарем врешті дійшли до спільного знаменника у питанні реорганізації. Посади вузькопрофільних спеціалістів не будуть скорочені. Ба більше, вже погоджено розміщення кабінетів для цих фахівців. Робочі місця будуть обладнані так, щоб спеціалісти могли максимально ефективно виконувати свої обов’язки. Кабінет «Довіра» об’єднають із туберкульозним кабінетом, відповідно до Загальнодержавної програми «Стратегія забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 р.». Пункт переливання крові поліклінічного відділення ЦМЛ буде перенесено у приміщення хірургічного корпусу на вул. Потік.

Метадонова програма

Ще одне нововведення цього року чекає на наркозалежних. У зв’язку зі збільшенням у Бориславі за останні роки чисельності хворих з опіоїдною залежністю, Департамент охорони здоров’я ЛОДА створює в місті кабінет замісної підтримувальної терапії для цих хворих. Кабінет буде спеціалізованим структурним підрозділом ЦМЛ. Така терапія проводитиметься під контролем та в присутності медичного працівника. За домовленістю з керівництвом міста кабінет буде розміщений у будівлі на вул. Весняній (у колишньому приміщенні канцелярії ЦМЛ м. Борислава). Видаватиметься метадон – синтетичний наркотик опіоїдної групи – протягом однієї визначеної години, орієнтовно вранці. Водночас Віталій Головчак не вбачає проблеми у розміщенні пункту видачі метадону наркозалежним на одній території з пологовим будинком, бо їх розділятиме паркан.  

Ми запитали начальника Бориславського відділку поліції Олександра Закутного, яка його думка з приводу облаштування пункту замісної терапії на вул. Весняній. До самої ідеї створення такого пункту він ставиться позитивно. Ця практика вже існує в Дрогобичі та області і дає свої плюси. Усі наркозалежні особи в Бориславі перебуватимуть на обліку, через що поліція матиме більший контроль над їх кількістю та місцезнаходженням. Це зменшить вчинення цими особами злочинів з метою отримання грошей для придбання наркотичних речовин. Щодо вимог до приміщення, то є відповідні нормативні акти, які передбачають наявність грат, сейфу, сигналізації, охорони, камер спостереження – всього необхідного задля безпеки громадян. Такий пункт, на думку п. Олександра,  повинен бути, але біля пологового будинку його розміщувати недоцільно. Керівництво ЦМЛ Борислава думкою керівника поліції міста про розташування пункту видачі метадону наразі не цікавилось.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина №3 (33) від 16 лютого

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *