Про “Приховане” з Романом Хрущем

  •  
  •  
  •  
  •  

Що  приховують у собі люди, які показово не демонструють власних емоцій, відчуттів, світогляду та внутрішньої енергії? Чи багато прихованого оточує нас щодня?  Про  все таємне, котре ніколи не стане явним, вам розповість експозиція «Приховане» відомих молодих художників – Романа Хруща  та  Зірки Савки. Виставка стартувала ще 19 листопада у музеї “Дрогобиччина” і триватиме до 19 грудня. Отож, маєте усі шанси розгадати, що  цього разу вирішили приховати  митці зі Львова. А ми сьогодні спілкуємось  із автором проекту – випускником Львівської Академії Мистецтв  Романом Хрущем.

 

– Що особисто для вас означає ця виставка, Романе? Які завдання вона ставить перед собою?

Перш за все, це можливість відкрити через мої роботи глядачам певний невидимий “світ енергій”. А меседжі для кожного свої, адже ми по-різному сприймаємо цю енергію – кожному вона відкривається в особливий і винятковий спосіб. Хтось, споглядаючи картини, раптом знайде рішення власних проблем, хтось – відповідь на питання, які його турбують, а комусь потрібен час, щоб відбувся “контакт” з творчістю. Чисте полотно – наче перекрите “фарбою” вікно. Завдання художника – якомога краще протерти це вікно для найчистішого зображення “іншого світу”.

 

– Скільки часу ви разом із Зіркою Савкою працювали над експонатами?

Над основною частиною виставки – близько року, але поміж експозиціями вона допрацьовувалась у різних містах.

 

– Що стало основною мотивацією для творення саме тих картин, котрі були представлені?

Бажання показати своє. Якесь підсвідоме відчуття, що це має відбутись.

 

– Як це – працювати у парі, особливо, коли робиш спільну експозицію?

Працювати в парі, з одного боку, важко, але, з іншого, це “важко” стає вагомим рушієм для вдосконалення себе та росту у царині сприйняття живопису.

 

– Чого ти очікуєш від цієї виставки?

Можливості поспілкуватися з відвідувачами, відчути їхню рефлексію, побачити, наскільки глядач здатний розкрити для себе енергію робіт.

 

– Якою була публіка у Дрогобичі під час відкриття вашої із Зіркою Савкою виставки?

І в попередніх містах, і в Дрогобичі публіка була різною: подекуди – закритою, але були й люди, які охоче відкривались та віддавали свої рефлексії від робіт. Було приємно поспілкуватися і відчути, що контакт «робота – глядач» відбувся. Загалом,  дуже приємно вражений і втішений людьми, які віддали частину свого часу та життя задля спілкування як зі мною особисто, так і з моїми роботами.

Єва РАЙСЬКА, Медіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *