Що робити з Парком на Трускавецькій?!

Міський парк культури та відпочинку – справжній біль кожного дрогобичанина. У наших спогадах це місце залишилося привітним зеленим куточком з атракціями: катамаранами на чистому озері, лавочками, каруселями та тиром. Сьогодні ж парк перебуває у жахливому стані. Декілька незавершених будівель, які, судячи із зовнішнього вигляду, мали стати новим рестораном, не до кінця облаштований дитячий майданчик, зацвіле озеро, у якому плавають лише порожні  пляшки з-під алкоголю. Тут наче зупинився час. У парк вже не поведеш туристів і не запросиш на побачення кохану людину. Бо куди вести? До руїн?

Ще не так давно, всього декілька років тому, цей парк був придатним для прогулянок та гарного часопроведення. Але в один момент щось трапилося. За класикою українських реалій, не обійшлося без добрих намірів інвестора та влади.

У 2011 році міська влада оголосила конкурс стосовно передачі парку в оренду.  Передував цьому суд, рішенням якого «Дрогобицький міський парк культури та відпочинку» відібрали в орендаря ТзОВ «Галицький Гай» і передали на баланс КП «Комбінат міського господарства».

У новому конкурсі перемогу отримало приватне підприємство “НАТБУД”.

Досьє: підприємство засновано у 2006 році. Керівник – ВАСИЛЬ ДЕНЕКА (колишній керівник – БОГДАН ХАМАНДЯК), засновник – РОМАН МИХАЙЛІВ, львівський бізнесмен, власник ТОВ ФК «Львів» та низки приватних компаній, які працюють у сфері торгівлі і ресторанного бізнесу. Згідно з інфомрацією сайту “Ю-КОНТРОЛ”, юридичною адресою підприємства є: м. Дрогобич, вул. Богдана Лепокого, 2. За цією ж адресою  знаходиться й парк. Підприємство займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.

Тодішня влада звітувала, що це величезна перемога, адже підприємство щомісячно сплачуватиме 8 тис. грн. орендної плати до міського бюджету, буде створено сучасне місце відпочинку, кінотеатр, спортивний майданчик, літня естрада, фонтан, атракціони і т.д.  До 2012 року усі роботи щодо відновлення парку мали вже бути закінчені.

Не сталося, як гадалося…

Фактично одразу після конкурсу та численних публікацій у місцевій пресі про перемогу на фронті залучення інвесторів, розпочалося будівництво, яке порушувало законодавство. Цим будівництвом зацікавилася прокуратура і … почалися суди.

Чи відновили б парк, якби не суди – невідомо. Але те, що всі роботи велися не у відповідності  із законом, а за домовленостями місцевої влади – факт. У 2013 році міська влада та інвестори провели відкриття парку, яке фактично було не законним, адже на той час вже були відповідні рішення суду про демонтаж збудованих будівель та повернення території парку місту.

А що відбувалося в судах?

У судах тривала війна схем. Зацікавленість проявляли лише прокурори.

Отож. ПП “НАТБУД” через суд оформили право власності на нежитлові будівлі, які  тоді вже були збудовані (Рішення Господарського суду Львівської області, суддя Деркач Ю.Б. від 16.08.2013 р. у справі № 914/2116/13 за позовом ПП “НАТБУД”). Фактично паралельно Господарський суд Львівської області зобов’язав ПП «НАТБУД» демонтувати два самочинно збудовані об’єкти незавершеного будівництва площею 180 та 280 кв. м. на території парку і повернути ділянку місту. Справу було порушено за позовом Дрогобицької міжрайонної прокуратури в інтересах міської ради (13 травня 2013 року). Підприємство подало апеляцію на це рішення, але Львівський апеляційний господарський суд залишив його в силі.

З матеріалів справи: “На території об’єкта природно-заповідного фонду-ботанічної пам’ятки природи місцевого значення  «Парк культури і відпочинку» у місті Дрогобичі самовільно зайняли земельну ділянку площею 0,0280 га під будівництво споруди із дерева-кругляка, а також ділянку площею 0,0180 га – під будівництво бетонно-металевої споруди. Зазначене порушення підтверджується актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 27.02.2013 р.”

Ви лише уявіть: наш парк має статус об’єкта природно-заповідного фонду-ботанічної пам’ятки місцевого значення! Рішення суду вимагає привести самовільно зайняті земельні ділянки на території парку у первинний стан шляхом демонтажу самовільно збудованих об’єктів.

Наступним кроком у цій справі мало би бути виконання рішення суду, але й тут – якісь незрозумілі події. Дрогобицькою міською радою пред’являлось до виконання рішення суду щодо демонтажу будівель, однак постановою державного виконавця від 26.04.2016 року виконавчий документ повернуто стягувачеві (виконавче провадження №47331323). Після цього за невідомих обставин виконавчий документ було втрачено, про що йдеться в ухвалі Господарського суду Львівської області від 01.08.2016 р.: «Факт втрати виконавчого документа та непред’явлення його до виконання підтверджується довідкою Дрогобицької міської ради №3-32/6400 від 21.07.2016 року – з підписом міського голови і начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Дрогобицької міської ради». Цією ж ухвалою Господарський суд Львівської області вирішує видати дублікат наказу від 30.08.2013 року у справі №914/892/13-г. Чи цей дублікат отриманий Дрогобицькою міською радою та направлений у виконавчу службу? Нам поки не відомо.

З того часу ситуація наче завмерла. Жодного розвитку –  така собі “холодна” війна. Лише час від часу чути обурення дрогобичан, адже вони справді нічого не знають про цей парк. Яка його доля? Чого чекати? Зрештою, хто винен і що робити?!.

Який стан справ сьогодні?

КП “ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ПАРК КУЛЬТУРИ ТА ВІДПОЧИНКУ” перебуває у стані припинення. Його керівником, відповідно до сайту “Ю-Контрол”, є Святослав Йоник.

Сьогодні “ключовими гравцями” цієї ситуації є ПП “НАТБУД” та чинна міська влада, а також – обєктивні фактори – рішення судів, які треба виконувати.

Ми звернулися до ПП “НАТБУД” за коментарями та отримали наступні відповіді від прес-служби підприємства.

– Чи планує ПП “НАТБУД” продовжити роботи з реконструкції парку в Дрогобичі?

– Так, ми маємо бажання, фінансову можливість та великі плани щодо продовження реконструкції та відновлення Парку культури та відпочинку. Ми й до сьогодні утримуємо охорону в парку, проводимо прибирання території та вивозимо сміття. Як ми й заявляли, запланований обсяг інвестицій – від 25 до 30 млн. грн. Ця сума буде освоєна не за один рік. Ми почали з питання благоустрою парку: прибирання, коронування дерев, відновлення і влаштування освітлення, відремонтували частину доріжок, газонів, змонтували нову огорожу та вхідну групу в парк з вул. Трускавецької. Також ми встановили майданчики для дітей – зараз там охайна та облагороджена частина парку, яка постійно прибирається та охороняється. Там відпочивають десятки мам з дітьми. Ми плануємо створити близько п’ятдесяти робочих місць та стати одним із найбільших платників податків. Аналогів нашому парку немає і поки не передбачається у межах Львівської області. Ми готові дослухатись до побажань та порад громади, а також підтримати фінансово інші проекти, які посприяють розвитку міста.

– Чому склалася така ситуація з парком? Які причини завадили завершити роботи?

– Тут можна довго говорити та шукати виправдання. Загалом, ми були залежні від обставин: зміна влади в державі та в місті, закінчення договору оренди. Зараз комунальне підприємство “Дрогобицький міський парк культури та відпочинку” ліквідовано… Тому ми не мали змоги продовжити роботи.

– Як, на вашу думку, буде розвиватися ситуація і які ваші очікування?

– Ми сподіваємось, що досягнемо порозуміння з міською владою та громадою міста – задля продовження та закінчення реалізації проекту. Впевненості нам додає те, що міський голова Тарас Кучма переживає за ситуацію, яка склалася у парку.

– Чи плануєте виконувати рішення суду щодо демонтажу будівель?

– Ми віримо: як тільки знайдемо спільну мову з міською владою та громадськістю, тоді спільними зусиллями будемо шукати законний спосіб повернутись в юридичну площину.

– Чи виконали ви умови угоди щодо оренди парку і які саме зобов’язання ви брали на себе?

– Звісно, ми сумлінно виконували усі умови угоди. Можливо, на початках ми дещо втратили час та із запізненням розпочали реконструкцію. Але цьому передувало багато подій. Ми планували і намагались відновити старі гойдалки. Компетентні організації на наше замовлення провели магнітоскопію, перевірку металу гойдалок на виснаженість та тріщини. Далі ми розібрали перевірені гойдалки та замовили послуги фірми, яка професійно провела піскоструєння (очищення піском) усіх металевих конструкцій і покрила їх грунтувальною фарбою. Але розпочалися труднощі: багато основних вузлів не вдалося відновити, а придбати аналогічні ми не змогли, адже їх виготовили близько 30 років тому. Отже, сертифікат відповідності та дозвіл на їх запуск нам ніхто не видасть. Ми прийшли до висновку, що марно витратили багато часу та значну суму коштів. Краще було б одразу закупити нові закордонні та сертифіковані атракціони. Також ми виконали роботи, які описали у відповіді на перше запитання. Затратна частина інвестицій зараз (з будівництвом центру дитячого дозвілля та приміщення ресторану) становить близько 5 000 000,00 грн. Не дивлячись на велику кількість бруду та негативу, який вилився на нас, ми готові відкинути усе та відновити довіру громади і місцевої влади до себе, якщо отримаємо шанс реабілітуватись. А дрогобичани, у свою чергу, отримають сучасний, красивий та унікальний  парк.

У міській раді теж прокоментували ситуацію з парком.

За повідомленням прес-служби міської ради, позиція керівництва міста така:

“Про подальшу співпрацю з ПП “НАТБУД” жодної мови бути не може, оскільки ними незаконно збудовано дві споруди. Також із цього приводу є судові рішення на користь ДМР – про демонтаж будівель. У подальшому є плани на парк, однак досі тривають переговори”.

Чи буде у цій історії щасливий кінець – невідомо.

Тут можна лише сподіватися, що якимось неймовірним чином проблему буде вирішено. Коли це станеться? Ми ще не можемо відповісти. Але сподіваємося, що день, коли у Дрогобичі буде відновлено чудовий Парк культури та відпочинку, таки настане. Дуже хочеться, щоб це трапилось ще у цьому столітті.

 

Олег Дьорка, Медіа Дрогобиччина №15 (29) від 08 грудня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *