Реформування Бориславської ЦМЛ

Відповіді на актуальні запитання
4 грудня у Головному відділені Бориславської центральної міської лікарні відбулась зустріч громади з головним лікарем Віталієм  Головчаком та заступником голови міста з питань гуманітарної політики Герасимів Роксоланою.

Зустріч організував один з депутатів Бориславської міської ради, якому люди неодноразово писали скарги про незручності перебування в оновленому відділені ендокринології та терапії.

Скарг у пацієнтів було чимало. Зокрема, через брак ліжкомісць на одне ліжко оформляють 2-ох людей. Медичні процедури вони проходять по черзі, чекаючи в коридорі. Їдять також у коридорі – на лавці. Пацієнтів з різними діагнозами кладуть разом в одну палату. Ліжка є старими і незручними. Їх, замість нових спеціалізованих ліжок, було встановлено в палати через компактний розмір: таких можна більше помістити. У лікарні немає душу та теплої води в кранах. Відсутність жалюзів на вікнах робить півторагодинну процедуру крапельниці під прямими сонячними променями ще більш некомфортною. Також лікарня не може індивідуально регулювати температуру батарей. Ще люди скаржилися на непрофесійність швидкої медичної допомоги. Минулої ночі медики “швидкої”  привезли у відділення ендокринології та терапії хворого з «білою гарячкою», який цілу ніч не давав пацієнтам спокою. Хоча хворих з таким діагнозом мали б везти в травматологію. Не залишилась без уваги і дорога до лікарні, якою не те, що незручно, – а й просто небезпечно перевозити хворих.

На все це головний лікар відповів, що труднощі є тимчасовими. Він здійснив реформування рівно настільки, наскільки йому дозволили це зробити виділені з міського бюджету кошти (630 тисяч грн.). Якщо депутати затвердять фінансування другої черги реконструкції 2-ого поверху поліклініки, то до березня 2018 року переобладнання його на стаціонар має завершитись. Підставою цих сподівань головного лікаря є економія 3 млн. грн. за рахунок здійсненої за останні три місяці реорганізації. Якщо ж міська рада не профінансує ремонт, пан Головчак, з його слів, напише заяву на звільнення.

Натомість, кабінети вузькопрофільних лікарів, що зараз  знаходяться на 2-ому поверсі поліклініки, буде перенесено на 3-ій. Знову ж таки, головний лікар запевняє, що вони будуть обладнані відповідно до всіх норм (зокрема, йшлося  про кабінет офтальмолога та кабінет «Довіра»).

У зв’язку з медичною реформою, введуть посади сімейних лікарів. Частина їх буде приймати в дитячій поліклініці, частина – на вул. Коваліва – у приміщенні жіночої консультації, яка, у свою чергу,  переїде в пологовий будинок. Сімейні лікарі будуть фінансуватись зі ще не створеного фонду «Національної служби здоров’я». Пацієнти зможуть обрати собі сімейного лікаря з 1 квітня 2018 року.

Щодо переведення чергових лікарів інфекційного відділення на ургентну ставку, головний лікар каже, що після реорганізації іншої можливості у нього не було. Але і палива для довезення цих лікарів у нічний час (в разі потрапляння хворого у відділення вночі) – також немає.

Щодо крадіжок майна громади з терапії, пан Головчак сказав, що крадіжку здійснили недоброчесні мешканці шляхом проникнення у приміщення через вікно. При чому – через  «розбите» вікно. Хоча факти свідчать, що жодних вікон пошкоджено не було, і майно виносилось через двері. Начальник Бориславського відділку поліції Олександр Закутний стверджує, що досудове розслідування щодо розкрадання майна громади триває.

Пані Роксоляна Герасимів нам повідомила, що колишні приміщення ендокринології та терапії досі рахуються на балансі ЦМЛ. Вони нікому не  продані і не здані в оренду. Терапевтичне відділення знаходиться під охороною Муніципальної варти. Ендокринологічне – під контролем не названої нею релігійної громади.

 Юлія Гасій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *