Від часу зведення і дотепер тут розміщувалися різні фінансові установи: Ощадбанк у Дрогобичі оновили!

У День банкіра — 20 травня у Дрогобичі відбулося відкриття оновленого відділення «Ощадбанку».
З початком роботи в осучасненому приміщенні працівників та керівництво банку привітали посадовці Дрогобицької міської ради на чолі з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою.
Відкриття оновленої філії банку розпочалося з символічного перерізання стрічки. Відтак учасникам дійства розповіли про історію цієї споруди.
«Особливістю будівлі, у якій розташоване відділення банку є те, що від часу її зведення і дотепер у ній розміщувалися різні фінансові установи. Спершу тут було «Towarzystwo zaliczkowe» («Авансове товариство»), засноване 1874 р. – кредитно-фінансова установа мешканців Дрогобича. З 1884 року товариство виконувало також функції філії банку із назвою «Bank Krajowy Królestwa Galicyi i Lodomeryi z W. Księstwem Krakowskiem» («Крайовий банк королівства Галичини і Володомирії з Великим князівством Краківським»). У міжвоєнний період у будівлі розмістився «Bank Gospodarstwa Krajowego» («Банк крайового господарства»). Під час німецької окупації тут був «Stadtbank» – «Міський банк». У радянський час тут діяла «Ощадна каса», тепер – це відділення АТ «Ощадбанк»», — про це гостям розповів керуючий філією банку Володимир Бараняк.
Опісля приміщення освятив отець Ігор Цмоканич.
Від імені керівництва банку подяку міському керівництву та структурним підрозділам міської ради за сприяння у проведенні ремонтних робіт висловив начальник обласного управління «Ощадбанку» Ігор Романів.
Вітаючи колектив банку з початком роботи в оновленому приміщенні, міський голова Дрогобича Тарас Кучма подякував за реставрацію та збереженні історичної спадщини, яку містить ця будівля.
«Багато людей долучилися до цієї доброї справи і тепер ми маємо ще одну відреставровану будівлю у центрі міста. Ви сієте добро. Ви гарно відноситеся до клієнтів. Тримайте цю марку, яку ви поставили дуже високо», — звернувся до працівників банку міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Відтепер дрогобичани та гості міста мають змогу не лише отримати банківську послугу, а й побачити у відреставрованій будівлі історичні експонати, такі як сейф пізньоавстрійського періоду, відреставровані дерев’яні двері та сходи, експонати банківських документів.
Також на вході до банку розміщено інформаційну таблицю, на які вказано історію цієї ошатної кам’яниці.
Прес-служба ДМР

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *