У Дрогобичі продовжують працювати над створенням концепції розвитку трьох малих парків

Нещодавно у Дрогобичі в межах проекту “Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків”, що реалізує ГО “Український молодіжний прорив” спільно з ініціативною групою мешканців міста “Дрогобич – мій дім”, у партнерстві з Інститутом міста Дрогобича та ГО Всеукраїнське Об’єднання “Єднаюча Сила” в рамках Київського Діалогу за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини, відбулась підсумкова стратегічна сесія зі створення концепції розвитку трьох малих парків міста. Йдеться про парки на вул. Лесі Українки, Івана Франка та Тараса Шевченка. Метою сесії було узагальнити всі ідеї та напрацювання з першого семінару та трьох “Майстерень парку”, які проектували безпосередні їх користувачі. Кожен парк аналізувався окремо. Також кожному парку було запропоновано дати назву, яка б найкраще його характеризувала.

Парк біля Народного дому було запропоновано назвати парком ім. І. Франка, оскільки поруч із ним знаходиться монумент письменнику. Парк має володіти розвиненою інфраструктурою та виконувати функцію культурно-відпочинкової зони, яка б забезпечувала потреби молоді, дозвілля дітей, проведення культурних подій. Зокрема, за оцінкою важливості, тут обов’язково мають бути смітники, туалети, інформаційні стенди, виставково-музейний майданчик, пандуси, газон, ігрові зони, велопарковки, WI-FI, освітлення з розетками, лавочки з накриттям, імпровізована сцена, камери спостереження та контейнер для вигулу собак. На думку активістів, у парку  точно  немає бути МАФів, продажу алкоголю та клумб.

Парк між філологічним факультетом та головним корпусом ДДПУ мав би мати назву “Студентський”. Основною його функцією мало б стати дозвілля студентів. Парк має слугувати місцем проведення просвітницьких та культурних подій, дозвілля студентів та дітей, заняття спортом. Він має бути наповнений креативними об’єктами. З важливих обєктів у парку мали б бути лавки, ліхтарі та смітники (всі об’єкти – креативні), велопарковки, оновлений тенісний корт та волейбольний майданчик. Також є ідея встановити там скульптуру студента. У парку мав би бути оновлений дитячий ігровий майданчик, літній лекторій, планується встановити цікаву альтанку та велосипед, який виробляє енергію. Також, за можливості, у парку вартувало б організувати фотозону для студентів. Точно там не має бути зони для вигулу собак та продажу алкоголю.

Парк позаду біологічного факультету ДДПУ пропонують назвати “Голландським еко-двориком”. Він би мав виконувати функцію дендропарку та слугувати місцем відпочинку для всіх категорій населення. За пріоритетністю, у парку мають бути смітники, веб-камери та охорона, озеленення і клумби, якісний газон, оригінальне освітлення, вбиральня та Wi-Fi зона. Також мали б бути оригінальні лавочки, місце для виставок та майстер-класів, зелені насадження та скульптури, романтична зона, гойдалки та місце для занять йогою. При вході до парку могла б бути  велопарковка та сонячні панелі.

Наступними етапами роботи над парками буде оголошення конкурсу серед архітекторів та ландшафтних дизайнерів на кращий проект парку, виготовлення проектно-кошторисної документації та подання проекту на один із конкурсних грантів.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *