Треба-не треба, можна-не можна. Чому «переїжджає» шкірвендиспансер?

Дрогобицька міська лікарня №5 (шкірно-венерологічний диспансер) “переїжджає”:
– стаціонар відтепер буде на базі Стебницької міської лікарні;
– терапевтичне відділення – у “лікарняному містечку” Дрогобича на вул. Шептицького (в тій же будівлі, що й пологове відділення, але з окремими приміщеннями і окремим входом).

☝Активісти, які повідомили про переїзд, побоюються, що шкірвендиспансер поруч із пологовим може становити загрозу немовлятам і породіллям.

На підтвердження своїх слів надали копію листа, адресованого свого часу нині покійному керівнику Ю. Рососі. У листі, датованому 2005 роком, за підписом в.о.державного санітарного лікаря Дрогобича О.Гривнак, йдеться: «Дермато-венерологічні відділення, що входять у склад багатопрофільної лікарні, повинні розміщуватися в окремій будівлі на підставі САНПіН 5179-90, п.2.7, а також приймальні відділення хворих для такого відділення мають бути окремими (ДБН В.2.2-10-2001. П.8.1)» Прийнятий перший документ 29 червня 1990 року, і підписаний  «главным государственным санитарным врачом СССР». У мережі він є лише російською мовою. Дійсно, там йдеться про наступне: «Инфекционные, акушерские,психосоматические, кожно-венерологические,  детские  отделения,  входящие  в   состав многопрофильных  больниц,  должны размещаться в отдельных зданиях.  При  размещении  на участке  больницы  поликлинического  корпуса, последний   должен  быть  приближен  к  периферии участка,  иметь самостоятельный вход, удобный и доступный для населения».

У владних кабінетах, натомість, кажуть, що ущільнення має на меті зекономити кошти, аби було чим виплатити медикам зарплату. Загрози – ні новонародженим, ні їх матерям – таке сусідство, кажуть чиновники, не несе. Адже вхід окремий і контакту не буде.

Натомість, у соціальній мережі розгорнулася палка  дискусія «треба-не треба», «можна-не можна». Десятки дзвінків від вечора п’ятниці до обіду суботи  з проханням «розібратись» надійшло на мій персональний телефон. А це 14 жовтня. Субота. Вихідний. Попереду – ще два вихідних. Газета готується до друку. Отже, «розбиратись» (шукати чітке роз’яснення) треба вже.

Передусім, за коментарем ми звернулись до заступника міського голови з гуманітарних питань Василя Качмара. На жаль, крім пропозиції відпочити у вихідний, відповіді ми не почули.

Натомість, керівник Відділу охорони здоров’я Володимир Чуба виявився більш говірким. Попри вихідний.

Отже, чому «переїжджають».

На виплату заробітної плати медикам потрібно не мало-не багато – понад 80 млн.грн.

З них незабезпеченими (не покритими державною субвенцією) була майже половина – 40 мільйонів гривень!

Щоб не залишити медиків без зарплати, із міського бюджету додатково виділили понад 22 мільйони гривень. Тобто, ці кошти, замість ремонту доріг, тротуарів, вуличного  освітлення, заміни вікон у школах абощо – скерували на зарплату лікарям і медсестрам.

Попри це, станом на сьогодні, на виплату зарплат бракує ще близько двадцяти мільйонів гривень.

Листи з проханням дофінансування скеровано і в ЛОДА, і в МОЗ. Паралельно Відділ охорони здоров’я вживає заходів з економії.

Так, внаслідок «переїзду» «шкір-вену» вдасться лише на опаленні зекономити 400 тис.грн. – це без урахування потреб на утримання закладу.

Крім того, 1 листопада має відбутись певне скорочення персоналу: буде скорочено 119 посад (78 осіб).

Щодо подальшого ущільнення мережі: планується переведення дитячої інфекційної лікарні на базу дитячої лікарні, що на вул. Шептицького. Зараз проходить експертиза, ймовірний переїзд відбудеться не раніше наступного року. Такий крок, пояснюють, дозволить не лише зекономити кошти, а й сприятиме більш якісному лікуванню. Адже сьогодні на базі інфекційної лікарні немає ні своєї реанімації, ні лабораторії. А так – все буде поруч.

Дискутувати з приводу «можна-не можна» мали б фахівці. Але чітко зрозуміло: якщо грошей нема – треба якось рятуватись. Або ущільнюватись. Або скорочувати половину медиків.

 

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина №12 (26) від 20 жовтня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *