Платним бюветам у Трускавці – бути чи не бути?

Як відомо, курорт Трускавець набув своєї популярності та став оздоровницею загальнонаціонального рівня завдяки цілющим водам, які тут розташовані. Споконвіку трускавецькі мінеральні води були безкоштовними для мешканців та гостей курорту. Проте нещодавно інформаційний простір сколихнула звістка про введення плати за послуги бювету для усіх відвідувачів. Звісно, у такий міф було важко повірити.  Тим паче, що міська влада про таку ідею мовчала, а на бюветі було вивішено оголошення про те, що там проводиться реконструкція, яка ніяким чином не впливає на якість води. Серед перелічених в оголошенні планових робіт не було жодного натяку на те, що планується встановлення кас чи турнікетів. Тож одразу після появи першої каси, (яка хоч і була прихована за банером, все ж добре проглядалась крізь великі вікна бювету), у людей виникло відчуття, що десь їх дурять. Згодом міська влада заявила про договір про співпрацю з ПРАТ “Трускавецькурорт”,  укладений 28 грудня 2015 року, відповідно до якого останній зобов’язується:

  • Надати до 01.02.2016 ТзОВ “Трускавецький водоканал” безповоротну допомогу в розмірі трьохсот тисяч гривень на придбання будівельних матеріалів та відведення зливових і побутових стоків від житлових будівель верхньої частини вул. І. Франка;
  • Оформити право оренди на земельні ділянки першої зони округу санітарної охорони строком до 31 грудня 2016 року орендною платою в розмірі 3% нормативно-грошової оцінки та площами, що використовувались до 2013 року для потреб користування надрами Трускавецького родовища мінеральних вод;
  • До 01.07.2016 представити кошторисну документацію щодо ремонту бювету мінеральних вод №1, а також замощення бруківки і облаштування декоративно-ландшафтних зон;
  • До 31.12.2016 провести переобладнання згідно сучасних стандартів у будівлі бювету мінеральних вод №1 з улаштуванням системи електронного обліку споживачів мінеральних вод з використанням ними придбаних електронних карток;
  • Приймати участь у створенні спільного корпоративного підприємства, яке буде здійснювати обслуговування та експлуатацію свердловин, реалізацію та постачання мінеральних вод Трускавецького родовища з розподілом часток в статутному капіталі і прибутку в розмірі 50/50, який передбачає передачу у статутний майновий комплекс ГРЕС з бюветами мінеральних вод та надкаптажними спорудами. Проект статуту підприємства і опрацювання документів, що регламентують його діяльність, подається на затвердження до 01.07.2016 р.

За невиконання будь-якої чи всіх умов, передбаченими даними пунктами угоди,  встановлена відповідальність у розмірі трьох мільйонів гривень, що сплачуються до бюджету міста Трускавця та є максимальною сумою штрафу за цією угодою.
Отож, як бачимо, місцеві чиновники були проінформовані про плани ввести оплату за користування послугами бювету ще в кінці 2015 року, однак інформувати про це громаду не надто хотіли. Як наслідок, це питання обросло численними міфами та вигадками, а кожен відпочивальник, плануючи поїздку в Трускавець, з острахом уточнює: «А у вас уже платні бювети?..»
Як випливає з договору,  укладеного ще у 2015 році, плата за реалізацію мінеральних вод мала б надходити до бюджету спільного підприємства, однак таке станом на сьогодні ще не створене. На запитання про те, на коли заплановано введення оплати на бюветах та на якому етапі створення спільного підприємства з видобутку мінеральних вод, міська влада нам відповіла:
«На даний час угоди між ПрАТ «Трускавецькурорт» та Трускавецькою міською радою щодо створення спільного підприємства з видобутку мінеральної води «Нафтуся» не укладено. Питання створення такого підприємства вивчається, оскільки несе за собою ризики втрати діючих ліцензій, на що ПрАТ «Трускавецькурорт» не погоджується. Введення оплати за споживання мінеральних вод у бюветі також на стадії опрацювання, оскільки потребує узгодження із суб’єктами господарювання (санаторіями, пансіонатами тощо), з якими укладені угоди на використання мінеральних вод».
Отож, введення оплати за послуги бювету наразі відкладається. Чи не є відмова ПРАТу від створення спільного підприємства порушенням одного із пунктів договору, укладеного 28 грудня 2015 року, має оцінити юридичний відділ Трускавецької міської ради. Адже, якщо це справді так, це може стати чималим бонусом для міського бюджету.
Варто також додати, що, відповідно до договору, роботи з реконструкції бювету та встановлення електронної системи обліку відвідувачів мали б бути завершені ще до кінця грудня 2016 року, однак фактично тривали до лютого, що вже було формальною причиною для стягнення штрафних санкцій з ПрАТ. Проте, міська влада, ймовірно, сподівалася, що збереження дружніх відносин та лояльність до підприємства посприяють реалізації усіх пунктів даної угоди.

Марко Федоренко, Медіа Дрогобиччина №12 (26) від 20 жовтня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *