Дрогобиччина коротко:про черговий Меморандум, гроші для Стебника, книги і двійнят-трійнят

 

Відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю між містами Дрогобиччини

В четвер, 17 грудня о 14:00 год. в залі засідань виконавчого комітету Бориславської міської ради відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю між містами Дрогобиччини.

Меморандум буде підписано між містами-сусідами: Борислав, Дрогобич, Трускавець, Стебник, Східниця.

З офіційного сайту Бориславської міської ради


Цьогоріч  Дрогобич надав Стебнику  понад 46 мільйонів гривень

За інформацією фінансового управління Дрогобицької міської ради, цього року з бюджету міста на утримання бюджетних установ Стебника було скеровано 46 млн 918 тис грн Зокрема, 15 млн. 375 тис передано на охорону здоров’я Стебника, 27 млн 10 тис грн –  освітній галузі, на утримання культури та мистецтва – 4 млн 105 тис грн, на соціальний захист – 427 тис грн.

Як зазначила начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран,  на утриманні бюджету Дрогобича цілковито перебуває Стебницька міська лікарня з урахуванням витрат на харчування хворих, ліки, придбання медикаментів для пільгових категорій. З бюджету Дрогобича в повному обсязі також фінансують утримання дошкільних закладів Стебника та забезпечують безплатне харчування школярів сусіднього міста.

Наші театрали розпочали гастролі у Латвії

Колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича вчора,15 грудня, відбув на гастролі до Латвії.

Вже вкотре на запрошення української діаспори актори представлятимуть свій репертуар, мандруючи містами цієї країни. Як відомо, театр не один рік підтримує активну співпрацю з Об’єднанням українських товариств у Латвії, яке очолює Людмила Бєлинцева. Цього разу, крім дарунку сценічного мистецтва, дрогобицькі театрали вручать латвійці з українським корінням грамоту від міського голови Тараса Кучми. Дрогобицький очільник відзначив Людмилу Бєлинцеву за сприяння творчій співпраці та зміцнення зв’язків між українською діаспорою та мистецькими колективами Дрогобича.

Нагадаємо, серед міст-побратимів Дрогобича є латвійське місто Смілтене.

32  сім’ї Дрогобича та Стебника виховують двійнят, дві – трійнят 

У  Дрогобичі та Стебнику проживають 32 багатодітні сім’ї, які виховують двійнят, у двох сім’ях зростають трійнята. Про це, підбиваючи річні статистичні підсумки, зазначають у відділі сім’ї, молоді та туризму виконкому Дрогобицької міської ради.

Загалом у Дрогобичі та Стебнику  налічується 824 багатодітні сім’ї, з них 755 сімей виховують троє дітей, одна сім’я  – восьмеро. Варто відзначити, що у цій сім’ї одночасно зростають двійнята та трійнята. І основний позитив, з  втіхою відзначають  у відділі сім’ї, молоді та туризму, що  цього року  кількість багатодітних сімей у Дрогобичі зросла більше ніж на сотню.

У Дрогобичі презентували книжку про атрибутику ОУН

Сьогодні, 16 грудня, у мармуровій залі Ратуші відбулася презентація книжки Степана Пахолка та Ольги Мартин «Генеза творення Гімну, Прапора та відзнак ОУН».

Як наголосила у вступному слові науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, презентація є останнім завершальним акордом святкування 125-річниці від дня народження Андрія Мельника, яке на Дрогобиччині відзначали кілька днів. Характеризуючи творчий доробок Степана Пахолка, Марія Головкевич відзначила, що Степан Пахолко належить до невтомних науковців. Адже задля наукової об’єктивності і широти дослідження він побував чи не в кожному селі та місті Західної України, жодна історична тема не залишилася поза його увагою.

Своє представлення Степан Пахолко розпочав із творчого креда, суголосного зі словами Андрея Шептиського: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». Відтак автор шести книг, дві з яких у найближчому майбутньому побачать світ, розповів, що його інтерес до дослідження знаків бере початок у дитинстві, коли батько, аби відвернути сина від пустощів, запропонував йому згорток паперових грошей. Цей стартовий капітал хлопець став ретельно поповнювати. У кінцевому результаті колекція Степана Пахолка налічувала дві з половиною тисячі купюр. З настанням незалежності України захоплення Степана Пахолка дещо змінилося, він почав вивчати грошові знаки різник історичних періодів України. Згодом до цього інтересу додалося бажання зібрати та впорядкувати інформацію про військові символи Української держави. Плодами цих пошуків стали книги. Окрім відеопрезентації військових нагород, Степан Пахолко представив на оглядини у залі Ратуші колекції нагород Українських Січових Стрільців, Української Галицької армії та Збройних сил УНР. Охочих послухати дослідника прийшло небагато. У залі, передусім, зібралися люди, які професійно цікавляться історичними дослідженнями.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому