Наші у Сватово: як волонтери Дрогобича, акція за акцією, Україну об’єднують

Дрогобицькі волонтери не перестають дивувати. Вони не лише не припиняють допомагати воїнам на передовій, але й паралельно з цим роблять неоціненну справу – об’єднують зранену Україну.

Не так давно перший Фестиваль миру саме з їх ініціативи та при їх організації пройшов у прифронтовій Станиці Луганській.

Днями свою виставку із гонт із церкви св..Юра, на яких – образи святих, відомий інонописець та реставратор Лев Скоп провів у Слов’янську.

А відтак 15-16 серпня  група волонтерів з ініціативи «Дрогобиччина – SOS – допомога Армії» завітали у Сватово, що на Луганщині, на 10-й етно-фестиваль «Слобожанський Спас». Приїхали туди не з порожніми руками – з подарунками у вигляді національної символіки, яка розійшлася в одну мить.

 «Просто прекрасно пройшов 10-тий етно-фест  “Слобожанський Спас” у прифронтовому місті Сватово Луганської обл. Приїхали народні колективи та народні майстри. Дуже радий що Микола Походжай посприяв тому, що ми – Тарас Лужецький , Володимир Мидянка та Кирил Меньшов і я у складі волонтерської групи теж взяли участь у цьому правдиво українському святі. Треба було бачити як місцеві діти масово «налетіли» на Миколу, який роздавав їм українські прапори, синьо-жовті надувні кульки та стрічки. Такого національного ажіотажу я ще не бачив! Ось що особливо потрібно сватівським дітям, що проживають на Луганщині. Це було просто неймовірно», – поділився враженнями від фесту іконописець Лев Скоп.


До слова, у Сватово Лев Андрійович намалював свій черговий знаковий образ – “Сватівської Покрови Богородиці”. «Діти з радістю допомагали малювати квіти на моєму образі.. Це було дуже по-справжньому і дуже зворушливо». Цей образ, намальований безпосередньо під час акції, було урочисто подаровано прифронтовому містечку.

Поділився враженнями від події й волонтер, депутат Дрогобицької райради Володимир Мидянка: «Разом з допомогою нашим воїнам ми завітали на фестиваль ”Слобожанський Спас ”, який проходить у м. Сватово Луганської області. Наша акція закінчилась ”бомбою” – нам забракло української символіки для бажаючих. Більше ста прапорів (не враховуючи маленьких), жовті й сині кульки, синьо -жовті стрічки… Треба було бачити очі малечі та мешканців Сватово, які буквально світилися після того, як волонтери «Дрогобич SOS» за декілька хвилин зуміли площу на Сході країни ”зафарбувати”в кольори національної символіки. З кожною такою акцією щораз більше видно, що Україна – єдина»

Як розповідають волонтери, під завісу акції Микола Походжай – ініціатор дійства, наголосив: «У нас є потужніша зброя, ніж у агресора – духовність та мистецтво ,тому ми переможемо ”.
Від сватівців в подарунок  наші волонтери отримали символічну земну кулю з жовто – блакитних квітів. 

«Щасливий, що міг взяти участь у цьому правдиво національному дійстві. Скоро поїдемо далі з такими акціями у інші місця на сході», – підкреслив Лев Скоп.

Відрадно, що зранену душу України волонтери лікують любов’ю та мистецтвом. Діти сходу, які побачили «руській мір» і натомість відчули «дім український», навряд чи кликатимуть ворога до себе додому, а, є надія, навпаки – берегтимуть свою країну і свою незалежність.

М.К.