Борислав на сторінках "Медіа": толока, боротьба за воду і фестиваль Франка

Толока перетворюється в естафету!

У Бориславі триває акція «Зробимо Борислав кращим», де кожен може долучитися до прибирання, озеленення чи благоустрою будь-якої ділянки в межах Борислава.

Навіть у соцмережі «Facebook» створено спільноту, де активісти можуть викласти фото своєї роботи щодо покращення екологічного становища у форматі «до» та «після». Більше того, це дійство вже перетворилося в естафету, в якій кожен свідомий громадянин передає двом жителям завдання щодо локального прибирання до і після Великодніх свят.

Так у п’ятницю 8 квітня на цей заклик відгукнулися Бориславський професійно-технічний ліцей та відділ гуманітарної політики Бориславської міської ради. Вони вирішили прибрати найзабрудненіші ділянки місцевого парку. Під керівництвом директора парку Ігоря Гонтарука, який видав увесь необхідний реманент, робота закипіла, і вже за кілька годин територія входу, альтанка та алеї поблизу «Зеленого театру» стали набувати нормального вигляду.

«Слід зазначити, що це лише перші кроки, які, дасть Бог, побачать інші небайдужі мешканці та переймуть цей приклад задля чистоти та краси міста», – діляться в Бориславі.

Труби купують мешканці, роботи веде водоканал

У місті нафтовиків спільними зусиллями намагаються відновити нормальне водопостачання

Проблеми з водопостачанням у Бориславі уже обросли легендами. Яких тільки шляхів виходу впродовж останніх років не пропонували у місті нафтовиків. Найрадикальніші з них – продаж водоканалу у приватні руки. Втім, станом на сьогоднішній день від цієї ідеї, здається, відмовились, все роблять для того, аби зберегти  стратегічне підприємство у комунальній власності.

За словами першого заступника міського голови Едуарда Бриня, зараз змінено підхід до вирішення тих чи інших завдань: спочатку йде інженерне вирішення (розробляють відповідні схеми, розраховують гідравліку і т.д), а вже потім дії. Тільки таким чином, на думку фахівців, можна комплексно вирішувати завдання.
«Важливим елементом залишається заміна старих водогонів на нові. Надворі криза, але й тут можна, хай не такими темпами, як нам хочеться, змінити ситуацію. І вона міняється, адже по вулиці Луговій замінено близько 800 метрів водогону. В сучасних реаліях це досить значний прорив. Тут скооперувались мешканці, місто, не стояли осторонь депутати. Особлива вдячність депутату Дмитру Герману», – зазначають в міськраді міста нафтовиків.

Кипіла робота на вулиці Яворницького. Зверніть увагу: тут мешканці вулиці за свій кошт закупили труби, а водоканал здійснював роботи. Контролювали виконання робіт депутати Руслан Зелінський та Ігор Тарновецький.

Проблем багато. Як от, наприклад, в районі вулиці Коваліва, 51,53. Тут уже давно є проблеми з водопостачанням. Коли замінили частину трубопроводу, в іншому місці через високі тиски стався витік. Тож знов «свіжа робота».

Але в Бориславі рук не опускають. Вірять: завдяки спільним діям, коли є контроль зі сторони громади, депутатів і коли влада не стоїть осторонь, проблему рано чи пізно, але таки вдасться вирішити.

У Бориславі читатимуть вірші Івана Франка мовами світу

У Бориславі 18 квітня відбудеться поетичний фестиваль «Читаємо вірші Івана Франка мовами світу».

Поетичний фестиваль відбудеться в рамках відзначення 160-річчя з дня народження Івана Яковича Франка та з метою популяризації його літературної спадщини в перекладах. Про це повідомили у відділі освіти Бориславської міської ради.

Фестиваль пройде в центральній міській бібліотеці (вул.Шевченка, 20) 

Медіа Дрогобиччина, №2

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *