Дрогобицька солеварня працює на повну, але солі на всіх не вистачить

Із зупинкою виробництва найбільшого в Європі заводу з виробництва солі «Артемсіль» в Україні виник ажіотаж і дефіцит цього товару. Дрогобицька солеварня, яка залишилась фактично єдиним в Україні виробником солі, працює на повну потужність. Найближчим часом завод планує збільшити виробництво на 20 тонн щомісяця, проте це не зможе задовільнити попит навіть Львівської області. Про це інформує інтернет-видання ZAXID.NET.

Заступник директора Дрогобицької солеварні Ігор Нащочич повідомив виданню, що минулого тижня на заводі поставили додаткову панву (ванну для виварювання солі), її зараз випробовують, це має збільшити обсяги виробництва солі. Якщо раніше підприємство місячно виробляло 31-32 тонни, то тепер очікує отримувати до 53-55 тонн.
Це максимально, що наразі може випускати солеварня, хоча запит на її продукцію є значно більший. Для збільшення кількості продукції завод потрібно модернізувати на всіх етапах виробництва. Оскільки солеварня є державним підприємством, тому фінансувати її модернізацію має держава.

«В нас нема таких потужностей. Можемо взяти 50 кубів соленої ропи на день, не більше. Щоб збільшити виробництво, треба проводити газ, ставити великі ванни 10х12 м, сушильний барабан, транспортери. Це дуже великі кошти», – каже в.о. директора солеварні.
Варто зазначити, що ще від початку війни попит на продукцію Дрогобицької солеварні значно перевищує промислові потужності заводу. Зараз сіль з Дрогобича закупляють великі торгівельні мережі Львівщини – «Арсен», «Рукавичка» і «Сільпо». Заступник директора зазначає: все, що зробили – відразу на наступний день віддали. Весь товар розподілений наперед.

“Наприклад, “Львівхолод” має 190 магазинів. Навіть якщо дати на всі магазини лише по дві упаковки, то виходить майже 400 упаковок. Це майже 7 тонн. А вони готові взяти 20 тонн. “Сільпо” має 360 магазинів. Просять по 3-4 фури. Але ми не маємо таких об’ємів», – пояснює Ігор Нащочич.

Фото із сторінки Дрогобицької солеварні у фейсбук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *