У Дрогобичі храм московського патріархату переходить до ПЦУ на вимогу парафіян, всупереч волі священика

Сьогодні у дрогобицькій ратуші відбулося засідання комісії під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми, де розглянули питання подальшого функціонування православного  храму Св.Іова Почаєвського по вулиці Трускавецькій,56, який належить до московського патріархату.

На засідання був запрошений настоятель церкви  Микола Мандзюк.

Комісія підтвердила, що до сьогодні ця церква на вимогу парафіян так і не внесла в статут зміни і не відобразила свого підпорядкування.

Ситуація на парафії така, що прихожани вже раніше заявляли про своє бажання перейти до ПЦУ, однак настоятель Микола Мандзюк категорично відмовляв.  На комісії він всіляко намагався захистити свою позицію:  “Хіба ми не стверджуємо, що росія агресор? Хіба наші православні воїни не воюють за нашу державу? Які претензії особисто до мене? Я священнослужитель, чому я маю казати, що путін сатана? Церква не місце, де мають говоритися лозунги. Мені не просто це робити, в нашу общину входять різні за національністю люди, я їх переконую що ми всі громадяни України. “

Одним із важливих питань порядку денного став аналіз правових питань, будівлі храму, зокрема щодо самого приміщення  та земель, на яких храм  розміщений. Юрист міської ради зазначив, що за адресою по вул. Трускавецька, 56 нерухомого майна не зареєстровано, ця ділянка перебуває у праві власності громади, отже жодного права власності на нерухоме майно за релігійною громадою не зареєстровано, а значить воно є комунальною власністю.

Зі слів Миколи Мандзюка є лише дозвіл на будівництво і проектна документація зареєстрована у відділі архітектури. Однак документів з собою він на мав жодних, а юристи міської ради зазначили, що не може бути надано дозвіл на будівництво, якщо немає права власності на землю.

Таким чином комісія проголосувала, що нерухоме майно по вул.Трускавецькій 56 належить громаді.

«Ви ввійдете в історію як більшовики», – обурився на це батюшка, на що Тарас Кучма відповів: «Ми ввійдемо в історію як ті, хто відновлював історичну справедливість».

Наступним на засіданні комісії було зачитано заяву 18 прихожан, які не хочуть бути в церкві, де править кіріл, що благословляє убивство людей, і хочуть перейти в підпорядкування до ПЦУ, а також прозвучала заява від мешканців громади, що живуть поблизу церкви і хочуть ходити до українського храму.

Відповідний лист-звернення прихожанами було направлено до вищого церковного керівництва ПЦУ і сьогодні ж було зачитано відповідь архієпископа  Дрогобицького і Самбірського Якова, що починаючи від сьогодні, парафія по вулиці Трускавецькій, 56 переходить у лоно Православної Церкви України.

На засідання комісії прибув єпархіальний декан Дрогобицько-Самбірської єпархії Леонід Городиський, який і ознайомив присутніх з рішенням Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної Церкви України від 25 травня про прийняття громади храму святого Іова Печерського у єпархію Православної Церкви України.

Слухаючи ці рішення, батюшка весь час апелював до суду  і те, що путін сам за своє відповість, а перейти йому до ПЦУ заважає присяга і зазначив,  що «Ми робимо титанічну працю, аби в Україні був свій канонічний патріархат».

Тарас Кучма  на це йому відповів: «До вас особисто немає претензій, держава дає право вільного вибору і ваш вибір – ваша особиста справа. Цей вибір – служіння антихристу. Українська громада не хоче служити антихристу. Ці підписи і звернення – це одна тисячна від громади і, якщо потрібно буде – цілий Дрогобич підпишеться проти московської церкви у місті. Це сатанинська церква яка служить сатані, яка вбиває людей. Ми просили вас сотні разів – ідіть в ногу з громадою. Вас особисто ніхто до нічого не заставляє, жертву з вас ніхто робити не буде. Але ми все робимо згідно чинного законодавства, ми виконуємо те, що просить нас громада ».

Таким чином проблема, яка полягала в небажанні настоятеля перейти в лоно УПЦ –  усунута, це за нього зробила парафіяльна громада, яка отримає нового священика, а комісія міської ради допомога відстояти майно громади, яке за деякими слухами вже починали вивозити. Звичайно, процедура оформлення займе ще якийсь час.

Також комісія своїм рішенням заборонила будь-яку  діяльність московського патріархату на теренах міста. Священик Микола Мандзюк покидав засідання під вигуки «ганьба», на вулиці його такими ж вигуками зустріли представники громади.

Після засідання члени комісії відправилися на Трускавецьку, 56 до приміщення храму, де його під наглядом правоохоронців було опечатано.

Віра Чопик  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *