Історичний день: у Дрогобичі розпочали демонтаж вічного вогню

Сьогодні комунальні служби приступили до демонтажу вічного вогню – пам’ятки тоталітарної більшовицької епохи, що на перехресті вулиці Івана Франка та Самбірської. Тривалий час довкола цього рудименту совєцкої доби точилися дискусії – було, як не дивно, й багато захисників меморіального комплексу. Тому  Дрогобицька міська рада у серпні 2021 року ініціювала громадські слухання щодо подальшої долі  вічного вогню, яке засвідчило те, що дрогобичани не хочуть залишати цей символ тоталітаризму у своєму місті. Відтак, за результатами обговорень,  членами організаційного комітету було погоджено необхідність проведення демонтажу Меморіалу слави «Вічний вогонь», він мав проводитись у кілька етапів.

Та головним каталізатором змін послужила війна – 14 квітня, під час чергового засідання сесії, депутати Дрогобицької міської ради  одноголосно підтримали рішення про проведення заходів дерусифікації, відповідно до якого у населених пунктах Дрогобицької громади має бути проведено заміну назв вулиць та демонтаж пам’ятних знаків і меморіальних дошок, які популяризують російську культуру. У  додатку до рішення є перелік пам’ятних знаків монументального мистецтва місцевого значення, які підлягатимуть демонтажу. Поміж ними – монумент «Вічний вогонь». 

Тож сьогодні, 20 квітня, можна вважати історичним днем, адже він став початком остаточного викорінення руского міра із Дрогобича.

Довідка: Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни «Кладовище радянських воїнів» був побудований у Дрогобичі в 1974 році. За свідченнями дрогобичан старшого покоління, в цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з борцями за незалежну Україну. Є й очевидці, які стверджують, що захоронень під меморіалом немає. Думки істориків з цього приводу також різняться.

Віра Чопик, фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *