У Волі Якубовій проходить І фестиваль історичної пісні «Шабелина»

У родинному селі Провідника ОУН Андрій Мельника Воля Якубова Дрогобицької громади проходить І Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина».

«Від Сагайдачного – до Мельника – до героїв сьогоднішнього дня», – така історична палітра нового фестивалю. Мета заходу: популяризацію давньої та новітньої історії України, підтримку у створенні сюжетів героїчних постатей в сучасній пісенній та поетичній творчості. Слоган фестивалю: «Збережемо минуле! Захистимо майбутнє!».

Відкриття  «Шабелини» розпочалось вчора, 12 вересня, із Божественної літургії, за участі  духовенства, представників влади та засновників фестивалю та триває впродовж сьогоднішнього дня.

На базі відпочинкового комплексу «Козацька слобода «Раковець»  до уваги гостей лунають історичні пісні та вірші, виставки художників, численні майстер-класи, реконструкції історичних подій часів Сагайдачного та Андрія Мельника, інсценізація бою на горі Маківка, рок-концерт, яскраве вогняне шоу, гарматні постріли.

За сприяння погоди вдало пройшло авіашоу та стрибки парашутистів з прапорами України і символікою фестивалю, організовані Дрогобицьким аеромобільним клубом «Сокіл», польоти на повітряній кулі.

Також в програмі фестивалю дефіле українських народних костюмів, вернісажі на історичну тему, зокрема, виставка художника Ореста Скопа «Колекція Мамаїв», майстер-класи з естрадно-виконавського та літературного мистецтва, які проведуть відомі гості фестивалю. Однією з родзинок програми фестивалю є «Поетична ватра», де свої вірші на історичні теми читають відомі поети.

Організатори фестивалю, серед яких Державний комітет телебачення і радіомовлення України,   планують проводити такий захід щороку. Зокрема, другий фестиваль «Шабелина»  буде організований на конкурсній основі.  За пів року до його початку оголосять конкурс на українську історичну пісню і на українську історичну поезію. Ті, хто переможе, стануть учасниками фестивалю.

 

Фото ЛОДА

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *