Шаховий Дрогобич: турнір під відкритим небом та міжнародна дуель в користь України

У суботу, 11 вересня, біля пам’ятника Юрію Дрогобичу,  відбувся відкритий шаховий турнір “Шаховий Дрогобич-2021”, в якому взяли участь 24 учасники різного віку. Захід присвячений Міжнародному дню фізичної культури та спорту.

Переможець змагань – Білий Василь. Срібним призером став Мисько Богдан, а бронзу виборов Великий Володимир.

Серед дітей до 14 років переможцями стали Буцяк Ян, Мелько Назар та Кізло Андрій.

Серед дівчат рівних не було Летнянчин Яні, Гринюк Тетяні та Мазурик Надії. Кращими серед третіх та четвертих розрядів стали Притула Михайло, Питлюк Богдан та Вошик Назар.

В номінації “серед дітей до10 років” рівних не було Лагунову Максиму. Друге та третє місце посіли Федунишин Владислав та Музичко Данило.

А серед дітей до 8 років перемогу святкував Плісак Матвій. Срібло та бронзу здобули Гринюк Юлія та Музичко Кирило. Переможці та призери були нагороджені кубками, медалями, грамотами та цінними призами.

Окрім турніру в цей день тут відбулася ще одна цікава подія. Для промоції шахів у Дрогобичі перед пам’ятником видатному Юрію Дрогобичу встановили стіл з шахівницею і великими фігурами на ній. Час від часу за шахівницю сідали зіграти 1-2 партії всі охочі, які мимохідь ставали очевидцями турніру. Не оминув такої нагоди мешканець Республіки Польща пан Юрій, який якраз в цей час гостює у нашому місті разом з дружиною. Адже це так символічно, пам’ятно для Дрогобича і наших сусідів: зіграти партію в шахи перед самим пам’ятником Юрію Дрогобичу! Близько півгодини тривала цікава гра між українкою Марією і поляком Юрієм. Один неуважний хід, і Юрій втратив королеву, а після неї – ще одну фігуру! За грою українки і поляка у центрі міста Котермака спостерігали перехожі. Або чарівна врода Марії, або те, що Юрій вже 15 років не грав у шахи, змусили поляка зазнати поразку і шанобливо потиснути руку дрогобичанці.

“Українки не тільки красиві, але й розумні, вправні у шахах”, – прокоментував пан Юрій і зауважив, що шаховий клуб варто було назвати “Марічкою”. “Я бував у Росії, в Білорусі… Українці – наші друзі. Мені сподобався Дрогобич, учора я побував у костелі Св. Варфоломія. А сьогодні я приємно вражений шаховим поєдинком з українкою. Дякую! Це була чудова гра!” – додав на прощання пан Юрій.

Тож дякуємо Марії Гринюк за таку промоцію шахового Дрогобича та підтримку нашого Клубу, і хтозна, можливо, колись у Дрогобичі народиться ще один шаховий клуб.

 Організатор  Дрогобицький шахово-шашковий клуб «Софія» за підтримки відділу з питань фізичної культури та спорту виконавчого комітету ДМР та Дрогобицької ДЮСШ імені Івана Боберського. Фото організаторів 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *