У Дрогобичі буде кімната психоемоційного розвантаження

У Дрогобичі реалізують соціальний проект з облаштування сенсорної кімнати для психоемоційного розвантаження атовців та інших соціально вразливих категорій осіб. Проект фінансує Міжнародна організація з міграції (МОМ), підтримку якої в 2021 році отримали 15 міст в Україні, на Львівщині – це Львів та Дрогобич. Про це повідомляє прес-центр Дрогобицької міської ради.

Проект «Свої» передбачає роботу в кількох напрямках. Перша з них, по облаштуванні сенсорної кімнати, ведеться другий рік і вже на фінальній стадії.

«Минулого року ми почали робити сенсорну кімнату, в рамках співпраці з МОМ. Через обмеженість бюджету не вдалось завершити проект повністю. Тому цьогоріч ми подались на конкурс ще раз. У 2021 році зробили поточний ремонт приміщення, освітлення, поставили нові двері. Тепер плануємо доукомплектувати приміщення необхідними засобами і найближчим часом ця кімната відчиниться для відвідувачів, – розповіла голова ініціативної групи, яка подавала проект на конкурс, Наталя Копичин.

Нещодавно Дрогобич відвідав представник Міжнародної організації з міграції, який познайомився з ініціативною групою, оглянув приміщення та засоби, що буде придбано в рамках проекту.

В ініціативну групу проекту в Дрогобичі входять воїни АТО, члени ветеранських спілок, керівники та представники громадських організацій, комунальних установ, волонтери, активісти, психологи.

Сенсорну кімнату облаштовують у Народному домі, її відкриття заплановане на кінець вересня. Цільова аудиторія кімнати – ветерани АТО, діти та родичі ветеранів АТО, діти з аутизмом, соціально вразливі категорії населення. Хоча відвідувати приміщення зможуть всі, хто потребує психологічного розвантаження.

До проекту залучені практичні психологи та Інклюзивно-ресурсний центр, підопічні якого також відвідуватимуть кімнату для психоемоційної реабілітації.

Також, в рамках проекту «Свої» ініціативна група працює над організацією двох фестивалів та створення туристично-мандрівного гуртка. Один з фестивалів проведуть вже цієї осені. Другий – весною, з нагоди Дня добровольця.

Фото Наталії Копичин 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *