У Бориславі стерилізують безпритульних тварин

  •  
  •  
  •  
  •  

В рамках реалізації міської програми розвитку житлово-комунального господарства в Бориславі розпочато роботи з відлову і стерилізації бродячих тварин. Про це повідомляє прес-служба Бориславської міської ради.

Тендер на закупівлю цих послуг в липні провело КП «Еко-місто». Переможець тендеру — Муніципальна дільниця стерилізації та відлову безпритульних тварин при КП «Служба муніципального управління» (м. Дрогобич). Всього на реалізацію заходів згідно з цим тендером передбачено 70 тис. грн.

Комплекс заходів, які здійснює дільниця, передбачає відлов тварин, їх стерилізацію, маркування вушною біркою, вакцинацію від сказу, догляд від 7 до 14 днів (в залежності від стану), випуск на місце відлову.

Станом на вчора відловлено (з вул. Коваліва, 600-річчя Борислава, Богдана Хмельницького, Дрогобицької, Весняної, Петлюри, Куліша) та стерилізовано 11 собак. Відлов бродячих собак здійснюється у співпраці з волонтерами, які вказують місця їх скупчення і слідкують за дотриманням прав тварин.

Представник дільниці Наталя Чернюк зазначає: «В Бориславі є велика популяція бродячих собак — явище, з яким неодмінно потрібно боротись. Але водночас кожен мешканець повинен розуміти, що бродячі собаки – це перш за все безвідповідальність господарів. Викинута на вулицю одна тварина дає приплідок до 10 собак двічі на рік. Кожен, хто утримує домашнього улюбленця, повинен розуміти, що це відповідальність на все життя тварини та сумлінно дотримуватись правил поводження з ними».

 

Окрім цього п. Наталя зазначає, що вже 8 років працює в благодійні організації, а тепер допомагає і Бориславу в плані прилаштування безпритульних тварин. «Нещодавно коробку з маленькими цуценятами знайшли біля АТБ в центрі. Ми допомогли їх прилаштувати. І саме такий метод боротьби є найдієвіший в такій ситуації», – наголошує п. Наталя.

Стерилізація однієї собаки місту обходиться в суму приблизно 3 500 грн, в залежності від складності відлову та післяопераційного догляду.

У комунальну господарства закликають мешканців, які бачать на вулиці зграї безпритульних тварин, особливо, коли деякі з них агресивно себе поводять, направляти звернення в міську раду через електронну пошту info@botyslavrada.gov.ua. Обов’язково додайте до листа фото- або відеофіксацію місця перебування тварини, так їх буде легше упіймати, — наголошують у КП “Еко-місто”.

“Проблема безпритульних тварин у нашому місті є доволі серйозною, – наголошує міський голова Ігор Яворський. – Найбільш гуманний спосіб боротьби – стерилізація, що ми власне і починаємо робити. Процедура дуже коштовна і обходитиметься місту в значну суму коштів. Тому, щоб на вулицях нашого міста не було бродячих тварин – це має бути наша обопільна справа. Адже основний чинник появи собак на вулицях – це безвідповідальність людей. Зазвичай на вулиці господарі викидають потомство тих собак, які живуть у них вдома, бо не бажають за ним доглядати. Нерідко на вулицях опиняються і ті собаки, які тривалий час жили із господарями. Тобто, ми можемо боротися із безпритульними тваринами, витрачаючи кошти, але поки в людей не буде свідомого ставлення до тварин, поки вони не перестануть виганяти їх на вулицю, ці зусилля будуть марні”.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *