Землі Уличного та Доброгостова залишаються у власності громад

22 квітня відбулась XIIІ сесія Трускавецької міської ради. Унаслідок діалогу керівництва міста та громад сіл, проєкти рішень про розподіл земель Уличного та Доброгостова на голосування – не виносились.
12 квітня на сайті Трускавецької міської ради були опубліковані проєкти рішень земельної комісії стосовно земель села Уличне, які мали розглядатись на черговій сесії 22.04.21. А саме: проєкт рішення № 852 про розподіл землі площею 11,6 га ( в сторону вул. Пасічна, по генеральному плану територія майбутнього кладовища) та проект рішення № 888 про розподіл землі площею 17,2 га по вул. Садова, де фактично випасають жителі Горбка своїх корів.
 Мешканці с. Доброгостів та с. Уличне  не впізнали у проєктах рішень своїх односельчан. Відтак ГО “Маю право”, спираючись на численні прохання уличнян, 20 квітня направила звернення до міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з побажанням не виносити дані проєкти рішень на сесію. Адже на тариторії сіл немає достатньо землі щоб забезпечити ділянками своїх мешканців.
20 квітня було надіслане звернення Андрію Кульчинському  від депутатів та учасників АТО сіл Доброгостів та Бистрий.
22 квітня мешканці сіл Доброгостів та Уличне прийшли на сесію з вимогою зняти з розгляду згадуваних земельних питань, які стосуються даних сіл.
Міський голова закликав усіх приватизовувати свої земельні ділянки, щоб цього не зробив хтось  інший. Оскільки є багато бажаючих приватизувати в Доброгостові землю. Міська рада зобов’язна приймати заяви і розглядати їх. А, отже, питання з виділенням земель на території колишньої Доброгостівської сільської ради буде виникати постійнот. Тому стратегічно важливу землю потрібно зарезервувати аукціоном, пасовищем чи чимось іншим, щоб на неї постійно не писали заяви на виділення і збурювали тим самим громаду.
Також міський голова звернув увагу на те, що незабаром селяни будуть платити податок від 1500 грн за 1 га землі (до тепер податок за 1 га с/г землі складав всього 5 грн в рік, а за землю під будинком 40 грн/0,25 га). Таким чином, податок на с/г землю буде збільшено у 300 разів.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *