Заборгованість КП “Бориславтеплоенерго” становить 26 млн грн

Борг КП “Бориславтеплоенерго” перед ПАТ “Львівгаззбут” та НАК “Нафтогаз” становить 26 млн. грн.

Про це повідомив міський голова Борислава Ігор Яворський на засіданні виконавчого комітету БМР.

За інформацією НАК “Нафтогаз України”, у березні 2019 року КП “Бориславтеплоенерго” повністю погасило реструктуризований борг перед Нафтогазом.

За інформацією пресслужби Бориславської міської ради від 28.12.2020, заборгованість КП «Бориславтеплоенерго» з розподілу природного газу перед АТ «Львівгаз» становить 1 млн. 626 тис. грн. Заборгованість перед НАК «Нафтогаз» за поставлений газ – 12 млн. 315 тис. грн.

Отже збитковість підприємства становить близько 13 млн. грн. в рік з тенденцією до збільшення цієї суми у 2021 році.

У офіційному списку боржників Нафтогазу, поки що, Бориславтеплоенерго – немає. Проте підприємства судяться. Нещодавно Господарський суд Львівської області ухвалив рішення щодо стягнення з «Бориславтеплоенерго» 78 тис. грн. (справа № 914/93/21). (Джерело: аналітична платформа Youcontrol).

КП “Бориславтеплоенерго” отримує дотації з міського бюджету. Рішенням сесії БМР від № 2504 від 9 липня 2020 року, бюджет міста збільшив статутний капітал підприємства на суму 3 млн 251 тис. грн. Зараз статутний капітал підприємства становить 16 млн 345 тис. грн.

Найбільше від послуг Бориславтеплоенерго сьогодні залежать заклади шкільної та дошкільної освіти. За інформацією проєкту Zакупівлі, відділ освіти Бориславської міської ради витратив на послуги теплопостачання 46,8 млн. грн, що становить 73% витрат відділу. З квітня 2021 року для бюджетних установ та інших споживачів теплової енергії рівень збільшення тарифів на теплову енергію становитиме 11,05%.

 

Важливо відмітити, що підтримка збиткового підприємства владою міста відбувається не лише шляхом дотацій. Мешканці багатоквартирних будинків скаржаться на супротив з боку влади в питанні утворення ними ОСББ із подальшим відключенням від центральної мережі теплопостачання та переходом на індивідуальне опалення, вважаючи цей супротив результатом непереборного прагнення влади зберегти підприємство.

 

Борг КП “Дрогобичтеплоенерго, згідно даних Youcontrol, становить 5 543 236 грн.

Нагадаємо, що ДКП “Стебниктеплокомуненерго” заборгувало  ГК “Нафтогаз” 15,9 млн. грн. https://drogmedia.net.ua/2021/04/01/u-kvitni-v-stebny-ts-ky-h-domivkah-tepla-ne-bude/

 

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *