“Грінеру” не влаштовує 108 тонн

Бориславська міська рада продовжує намагання створити видимість консультацій з громадськістю в сміттєвому питанні. Такий висновок формується після аналізу інформації із сайту Бориславської міської ради щодо допрацювання тексту договору на управління Бориславським міським сміттєзвалищем. Доопрацювати рішення вирішили 19 березня, на засіданні виконавчого комітету Бориславської міської ради.

Нагадаємо, що 11 лютого на сесії міської ради було прийнято рішення, яким було зобов’язано виконавчий комітет затвердити текст договору з передбаченими істотними умовами.

Як повідомляє прес-служба Бориславської міської ради, договору було розглянуто на всіх депутатських комісіях, враховано різного характеру зауваження,  внесено певні правки. Враховувались зауваження і правки від депутатів та від представників громадськості – уточнює міський голова Ігор Яворський.

 

Раніше ми писали про вимоги та пропозиції громади. Головна вимога полягала у першочерговому створенні паспорта та проєкту рекультивації сміттєзвалища на замовлення Бориславської міської ради: https://drogmedia.net.ua/2021/03/02/gromada-bory-slava-vy-suvaye-propozy-tsiyi-ta-vy-mogy-shhodo-smittyevogo-py-tannya/

До кого з представників громадськості дослухались на комісіях – ми не знаємо. Здається, що ні до кого з тих, кого ми згадували у статті. Бо у статті про доопрацювання тексту договору обумовлений один-єдиний аспект, який ніяк не вдається узгодити із директором ТОВ “Грінера-Борислав 2019” Богданом Михайлусем.

Про цей аспект – Ігор Яворський: “Зараз ми практично на фініші, але все ж тривають дискусії із представниками «Грінери» щодо одного пункту, який стосується об’єму завезених ТПВ із-за меж Бориславської територіальної громади. В істотних умовах договору прописано, що він не повинен перевищувати 108 тонн до обсягу, який зазвичай приймався до цього часу з-за меж нашої громади”. За словами міського голови,  предмет дискусії полягав у тому, що на час прийняття рішення, селище Східниця вже не входило в територіально-адміністративне підпорядкування Борислава, але ТПВ зі Східниці входили в існуючий об’єм. «Ми не хочемо, щоб потім були звинувачення через те, що десь щось не співпадає”.

 

Щоб зрозуміти де тут коса а де камінь, для початку згадаємо, чому саме 108 тонн. Якщо 108 т. помножити на 365 днів – отримаємо 39 420 т. Показник утворення відходів в Україні в середньому становить 300 кг/рік на людину. Множимо на 35 тис. мешканців Борислава – маємо 10 500 т/рік. Разом – 50 000 т. Більше 50 тис. т. сміття в рік офіційно в Борислав завозити не можна, бо тоді тарифи встановлюватиме не Бориславська МР, а Національна Комісія НКРЕ. А за офіційне завезення Львів платить офіційні кошти перевізнику.

 

Тепер рахуємо сміття, що продукує Східницька ТГ. 16 489 людей множимо на 300 кг – отримуємо неповні 5 000 т/рік. По ідеї, упорядник сміттєзвалища міг би приймати ці 5 тис. річних тонн в рамках 108 т/день по тих самих 700 грн/т. Але Богдана Михайлуся це, схоже, не влаштовує. Схоже, що ситуація із вивозом сміття зі Львова його фірмою є все ж критичною.

 

Загалом все це схоже на те, що Бориславська міська рада провокує конфлікт між мешканцями Бориславської та Східницької ОТГ задля того, щоб відвернути увагу від головного питання: Бориславське сміттєзвалище – не полігон. Борислав не має можливості приймати щоденно ні 108, ні 103 тонни сміття. Ні офіційно, ні нелегально.

 

Оновлено:

У 2019 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, втратила повноваження щодо ліцензування господарської діяльності з захоронення та перероблення побутових відходів. Тому припущення, основане на застарілих правилах ліцензування, – не вірне.

Після публікації цієї статті до нас звернулось джерело інформації, яке побажало бути засекреченим. Згідно отриманої інформації, депутатські комісії стосувались деяких поправок тексту договору. Наприклад попередження про розірвання договору у першому варіанті мало бути озвучене за рік до фактичного розурвання. Нова пропозиція – за 2 місяці.

А зі Східницею сталось наступне непорозуміння: представники Східниці були готові платити Грінері 700 грн/тонну  (як і Львів), але міський голова Борислава вбачає справедливим отримувати від Східниці додатково субвенцію у розмірі 200 грн/тонну. І поки голова Східницької ТГ думав, поки перевірив на практиці, що в Хирів возити ще дорожче виходить, поки наважився погодитись на 900 грн/тонну, – директор Грінери уже порахував кількість східницького сміття (у нього це вийшло, чомусь, 12 тогнн) і заявив про свій намір заняти цю нішу.

Відтак Богдан Михайлусь хоче завозити у Борислав 120 тонн сміття в день.

 

Але якщо НКРЕКП тут не владна, то може не будемо зупинятись на 120? Чим більше дозволимо завозити – тим швидше околиці Львова почистять від несанкційних звалищ. А потім – і околиці Стебника, і Дрогобича. То ж 200 грн за тонну сміття. І для міста заробіток, і робити нічого не треба.

 

Останній абзац – вияв іронічного ставлення авторки статті до описаних подій

 

 

Юлія Гасій

 

 

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *