На Орівському хребті збудують вітроелектростанцію – найбільшу в Західній Україні

  •  
  •  
  •  
  •  

У Трускавці знайшли вихід, як збудувати дорогу до с. Орів: заключити договір про спорудження в селі вітроелектростанції з умовою попереднього будівництва дороги.

 

Гірський хребет під назвою «Орівська скиба» з найвищою точкою Цюхів висотою 939,4 метрів над рівнем моря є частиною Сколівських Бескидів. Це один з найдоступніших «гірських» маршрутів з Трускавця.

 

Як повідомляє прес-служба Трускавецької міської ради, компанія «Еко-Оптіма» у 2021 році розпочне роботи зі спорудження вітроелектростанції в селі Орів Трускавецької територіальної громади. Інвестиції складуть бл. 56 млн. євро.

Орівська ВЕС стане найбільшим сучасним енергетичним проектом в Західній Україні.

Вітряки Орівської ВЕС будуть розміщені на гірському хребті. Мешканці села Орів на громадських слуханнях дали «зелене світло» цьому проекту.

Проект будівництва Орівської ВЕС стане найбільшим інвестиційним проектом у Трускавці, який реалізовуватиметься в цьому році.

Орівська ВЕС вироблятиме 54 Мегават енергії.

Компанія зареєструється на території Трускавецької територіальної громади, отже сплачуватиме податки в бюджет громади.

Проект передбачає найперше будівництво дороги до Орова для завезення негабаритних матеріалів (лише одна лопасть має довжину 60 метрів). Далі розпочнеться будівництво Орівської ВЕС (вітрова електростанція), котра вироблятиме 54 Мегавати енергії. Буде споруджено 9 вітряків, кожен з яких сам по собі є складним функціональним підприємством з вмонтованим ліфтом всередині. Висота турбіни – 126 метрів.

 

22 березня в залі засідань Трускавецької міської ради відбулося підписання Меморандуму між ТМР та компанією «Еко-Оптіма» щодо даного проекту. Зі сторони Трускавця Меморандум підписав міський голова Андрій Кульчинський, зі сторони компанії «Еко-Оптіма» – представники компанії Тарас Федак та Андрій Матолич. Вони не лише розповіли в деталях про сам проект зі спорудження вітрової електростанції в Орові, але й відповіли на запитання присутніх депутатів щодо підтримки соціальної інфраструктури в Орові, ремонту дороги в с. Орів, гарантій провідних європейських компаній щодо фінансування, екологічної безпеки тощо.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *