Дрогобич VS Брониця: конфлікт триває

“Дрогобицький міський полігон для захоронення твердих побутових відходів, який розташований поблизу села Брониця – визначений як діючий та не підлягає закриттю.

Саме таку відповідь, розглянувши петицію, яку подали дрогобичани щодо сміттєвої кризи у Дрогобичі, офіційно надали Львівській обласній державній адміністрації за підписом заступника голови ЛОДА Юрія Бучка”. Про це пише пресслужба Дрогобицької міської ради.

Цитуємо:

“Діючим полігон визнано до 2030 року, відповідно до Стратегії управління відходами у Львівській області, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 21 грудня 2017 року.

«Відповідальним за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, зокрема в частині рекультивації полігону, є КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради», – йдеться у офіційній відповіді.

Посилаючись на роз`яснення з цього приводу Міністерства юстиції України, у Львівській ОДА зазначають, що особи, які перешкоджають КП «КМГ» Дрогобицької міської ради дотримуватись вимог природоохоронного законодавства, тобто проводити рекультивацію полігону, винні у порушенні природоохоронного законодавства і притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності.”

Водночас в мерії не відмовилися від оціночних суджень і пишуть: “Отже, особи, які вже декілька років поспіль блокують роботу Дрогобицького сміттєзвалища поблизу села Брониця, порушують Законодавство і за це можуть бути притягнуті до відповідальності.”

Хоча самі мешканці Брониці стверджують: вони якраз зацікавленні в проведенні рекультивації і не перешкоджають заїзду техніки для здійснення цих робіт. Єдина їх категорична вимога – більше жодного сміття.

 

“У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України, розглянувши рішення Дрогобицької міської ради щодо електронної петиції «Про сміттєву кризу у Дрогобичі» також надали офіційну відповідь:

«Відповідно до Законодавства України, вирішення питань, пов`язаних з розміщенням твердих побутових відходів Дрогобича та дрогобицького району відноситься до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – заначають ві міській рад  та нагадують , що в мерії вже тривалий час “наявний робочий проєкт для рекультивації міського сміттєзвалища поблизу села Брониця, на який отримано експертний звіт, однак через перешкоджання окремих осіб роботи провести не вдається”, – пишуть в міській раді.

 

Нагадаємо, згідно з перспективним планом, ухваленим нещодавно Кабміном, Броницька сільська рада має увійти до Дрогобицької ОТГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *