«Ми підтримуємо активістів, а не песимістів!»

Для реалізації важливого та красивого проєкту туристичної навігації міста Котермака активісти два роки шукали грантові кошти. Громадські організації «Туристично-інформаційний центр», «Клуб велотуристів друзів природи «Рух» та Дрогобицька міська рада підготували проект «Популяризація історико-культурної спадщини Дрогобича», який у 2018 році переміг у конкурсі Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна» та виграв грант у розмірі 200 тисяч гривень на популяризацію історичної спадщини Дрогобича, шляхом ознакуванням міста.

За ці кошти встановлено 11 стовбців по 14 вказівників на кожній. Кожен стовпець має три види вказівників: 1) історичні пам’ятки; 2) адміністративні споруди; 3) найближчі вулиці та соціальні об’єкти.

Одним з тих, хто підтримував проект від початку задуму до успішної реалізації був депутат Львівської обласної ради Василь Масний.
Тож його першого запитуємо, чому він так відстоював встановлення туристичних вказівників в час, коли у нас неідеальні дороги, дахи тощо.

– Комунальне підприємство «Туристично-інформаційний центр» та громадська організація з такою ж назвою – розвиваються і рухаються в правильному напрямку. Це активне середовище, яке генерує правильні ідеї. А я таким людям стараюся допомагати. Проєкт реалізовано на грантові кошти, і скептики-песимісти, які говорять, що дорого, є багато інших проблем, хай спершу розберуться з такими поняттями, як цільове використання коштів, які гроші куди можна витрачати. Але вони цього не робитимуть… Адже ж легше критикувати, вічно бурмотіти.
Є категорія людей вічно незадоволених, яким ніколи не догодиш. Та ми працюємо з активістами, а не з песимістами. Треба дивитися ширше і далі.
Розпочато і реалізовано першу частину справді цікавого і потрібного проекту. Істо-
ричні та культурні пам’ятки – це наші цінності, які насправді є нашим багатством і покликані зробити нас ще багатшими. Адже, якщо турист затримається у Дрогобичі – він залишить тут кошти, і від цього виграють всі. Бо, отже, наповнюватиметься міський бюджет та буде більше коштів на дороги та дахи! В цьому цінність логолавки, площі і концепції вуличного музею, галереї ваг в Ощадбанку тощо.
Треба лише збільшувати кількість цікавих та затишних локацій, щоб турист мав відчуття «За тиждень не встиг все оглянути! Треба ще раз приїхати».
У 2020 році шукатимемо кошти на встановлення другої частини стовпців з  вказівниками.

 

Керівник Асоціації «Єврорегіон «Карпати –Україна» Галина Литвин про реалізацію проєкту «Популяризація історико-культурної спадщини Дрогобича» також має лише позитивне враження:

– Нам дуже приємно, що за невеликі кошти  – 210 тисяч гривень – зроблено справді добру справу. Тішить, що ознаковані не лише історичні пам’ятки, а й адміністративні та соціальні об’єкти. Це важливо не лише для розвитку Дрогобича як міста туристичного, а й для майбутнього Дрогобича – центру ОТГ – об’єднаної територіальної громади. Не лише туристам з інших міст та країн, а й мешканцям
навколишніх сіл буде легше зорієнтуватися, де є потрібні вулиці та будівлі в Дрогобичі.
Всі заходи проекту реалізовані вчасно, всі зобов’язання грантоотримувачів виконані. З такими організаціями справді приємно мати справу. Як грантодавець ми тішимося проробленою роботою та результатом.

Та чи було легко?
Відверто про труднощі та плани розповідає голова ГО «Туристично-інформаційний центр» Роман Щудло:
– Чесно кажучи, при реалізації проєкту популяризації історико-культурної спадщини
Дрогобича за кошти Асоціації «Єврорегіон «Карпати – Україна» у нас виникли деякі
труднощі зі звітністю. Ми їх перебороли. Але тим, хто готується подавати проєкти на конкурс та працювати з грантодавцями, треба готуватися реагувати оперативно на вимоги, вчитися сучасному документообігу, терпінню і оптимізму.
А вже безпосередньо під час встановлення стовпців підрядна організація часом наштовхувалася на важкі підземні плити, доводилося дещо змінювати місце розміщення вказівників.
В планах – аналогічний проект на 2020 рік. Хочемо встановити ще 11 стовпців по 16 вказівників на кожному, щоб «закрити» центральну частину Дрогобича. Але відомо, що в практиці грантодавців поширене неписане правило не повторюватися в підтримці проектів. Тож, можливо, доведеться шукати інші джерела фінансування.

 

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 2 (59)

 

Ми в Телеграм  t.me/drogmedia 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *