Як громада управляє, як контролює та як фінансується

ВІ “Активна Громада” допомагає розібратися у цих питаннях всім охочим

В межах реформи децентралізації та створення ОТГ часто говоримо про  громади. Та, незалежно, чи це місто Дрогобич, яке ще не є ОТГ, чи це новостворене ОТГ – Громада є і там, і там.

Чи відчувають себе мешканці частиною громади – це вже інше питання.

Під “громадою” тут розуміємо людей, які відчувають себе відповідальними за місце, в якому живуть чи працюють.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” від ВГО “Інститут ”Республіка” хоче, щоб  активних людей ставало дедалі більше Тому пропонує всім охочим розібратися у питаннях повноважень та обов’язків органів місцевого самоврядування, формування місцевого бюджету та того, як саме можемо не лише обирати своїх представників у місцеву владу, а й  брати участь житті міста, села чи селища у міжвиборчий період.

Тож 22 січня відбулася перша у цьому році зустріч Клубу Активної Громади під назвою “Як управляє громада? Функції ОМС”, що була присвячена саме темі управління.

Учасники разом з координаторами ВІ “Активна Громада” Оленою Юркевич та Світланою Клюй розбирались до прикладу у таких питаннях як:

 

 • Чи може громада пропонувати зміни до рішень міської ради?
 • Чи може голова громади звільнити депутатів місцевого самоврядування?
 • Чи може мешканець стати членом виконавчого комітету?
 • Чи отримують депутати зарплатню?
 • Чи можуть депутати звільнити з посади голову громади?
 • Чи можуть громадяни вільно відвідувати та записувати засідання місцевої ради та виконкому?
 • Чи можуть громадяни скасувати рішення місцевої ради?
 • Чи підпорядковується виконавчий комітет місцевій раді?
 • А чи підпорядковується виконком голові громади?
 • Чи можуть депутати місцевої ради бути членами виконкому?
 • Чи законні рішення місцевої ради, якщо після голосування вони не були опублікованими на сайті місцевої ради?

 

та багато інших.

“Хоча місцеві органи самоврядування є найближчими до громадськості і кожен у будь-який момент може прийти до будівлі міської ради, цей рівень управління обростає стереотипами. Ми не до кінця орієнтуємось у повноваженнях та обов’язках ОМС, тому часто можемо неправильно трактувати ті чи інші події або не повністю користуватися можливостями, які маємо на місцях. Це призводить до того, що нерідко, окрім обурюватись, нам нічого не залишається. Саме тому ми, як  ВІ “Активна Громада” проводимо Клуби Активної Громади, де обговорюємо ці та багато інших запитань. Вчимо. Пояснюємо. Аби в містян було розуміння процесів, компетенцій та процедур. Вікових обмежень для участі нема”, – каже регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Дрогобич Олена Юркевич.

Щоб долучитися до зустрічей Клубу Активної Громади Дрогобича підписуйтесь на сторінку ініціативи у Фейсбуці та слідкуйте за анонсами.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *